Dawna fabryka kultowych ołówków zmieniona w restaurację

Niegdyś powstawały tu kultowe żółte ołówki marki Viking. Dziś, za sprawą transformacji, jaką przeprowadziła projektantka Julie Cloos Mølsgaard, fabryczna przestrzeń przemieniła się w Vipp Pencil Factory, niezwykły koncept restauracyjny prezentujący ofertę marki Vipp.

– Choć zapraszamy szefów kuchni z całego świata, nie jest to zwykła restauracja – wyjaśnia Kasper Egelund, należący do trzeciego pokolenia właścicieli marki Vipp. – Nie jest to też zwykły klub nocny ani galeria, mimo że mamy tu okazję podziwiać dokonania wielu utalentowanych muzyków i artystów – dodaje, zapraszając przy tym do rezerwacji i osobistego odkrywania co oferuje kopenhaski obiekt.

Vipp Pencil Faktory

Siedziba dawnej fabryki znajduje się w inspirowanym Bauhausem budynku. Dziś jej wnętrze przepełnia domowa atmosfera a serce stanowi podłużny stół zdolny pomieścić aż 26 osób. Od stołu jest już niezwykle blisko do otwartej kuchni, gdzie można obserwować szefa kuchni podczas pracy. Dbając o doznania wszystkich zmysłów, do wystąpienia na kameralnej scenie zapraszane są również zespoły z całego świata.

Ramą całości jest jasna paleta barw oraz wyrafinowana kolekcja dzieł sztuki, ceramiki, rzeźb i instalacji artystycznych. Umeblowanie wnętrza bazuje na projektach marki Vipp, zarówno tych najnowszych jak i dobrze znanych klasykach. – Vipp Pencil Faktory dało nam wspaniałą możliwość testowania pomysłów aranżacyjnych nawet w najbardziej niekonwencjonalny sposób – zdradza Julie Cloos Mølsgaard. 

Dla chętnych sprawdzenia co oferuje Vipp Pencil Faktory marka umożliwiła rezerwację online.  Już 16 września podczas otwartej degustacji kolację zaserwuje Riccardo Canella, szef kuchni Nomy, jednej z najsłynniejszych restauracji na świecie.
 
Vipp Pencil Faktory
 

Kluby kolacyjne – ich definicja różni się zależnie od regionu występowania. Choć ich historia sięga aż Cesarstwa Rzymskiego, prawdziwą popularność zdobyły w Stanach Zjednoczonych. Mimo faktu, że są skierowane do klasy wyższej, najczęściej tego typu lokale mają proste i przystępne cenowo menu. Kluby często występujące w podziemiach mają również drugą twarz pełniąc funkcję nieformalnego baru połączonego ze sceną artystyczną.

***

Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Uczta dla oczu

Uczta dla oczu

Sztokholm | 21 marca 2024

Erik Bratsberg zaprojektował restaurację Persona, której wnętrze przypomina dom

Taka Tajka żuje betel

Taka Tajka żuje betel

Warszawa | 26 czerwca 2023

Kacper Gronkiewicz zaprojektował pomysłowe wnętrze tajskiej restauracji