Amfiteatr Brain Embassy. Nowy dom dla sztuki

– Chcemy, aby to miejsce stało się otwartą przestrzenią wartościowych spotkań i wystąpień dla wielu społeczności, nowym symbolem tej części Mokotowa oraz iskrą dla zmian – opowiadają Paweł Garus i Jerzy Woźniak, właściciele studia mode:lina, które stworzyło Amfiteatr Brain Embassy w Warszawie.

Amfiteatr to otwarta, demokratyczna przestrzeń dla ciekawych spotkań i pokazów artystycznych, dostępna dla wszystkich mieszkańców i pracowników biznesowej części Służewca. Scena plenerowa powstała w odpowiedzi na wyzwania, z którymi boryka się biznesowa dzielnica Warszawy – brak otwartych przestrzeni publicznych, które umożliwiałyby spotkania na otwartym powietrzu i w przyjaznym otoczeniu.

Ostateczna forma budowli to połączenie archetypicznego kształtu amfiteatru oraz niezwykle potrzebnych w tej części miasta wysp zieleni. Obiekt jest wpisany w okrąg, który z jednej strony stanowi zagłębioną pod ziemią nieckę z audytorium, z drugiej strony ogromne betonowo-szklane zadaszenie wsparte na masywnej, surowej żelbetowej ścianie. Nad audytorium góruje charakterystyczny, monumentalny betonowy ring okalający swoim obwodem z jednej strony szklany dach, a od strony ulicy zielone trawiaste wzgórze. Ustawienie ringu pod kątem sprawia, że obiekt od strony ulicy stanowi naturalny przedłużenie ukształtowania terenu, a z drugiej strony otwiera się jako spore zadaszone audytorium. Do dyspozycji są tutaj: scena o powierzchni 40 m kw., 140 miejsc siedzących oraz oświetlenie strefowe.

Więcej na: www.modelina-architekci.com

no images were found

Powiązane artykuły:

Słodowa. Gastronomiczna twarz Concordii Design

Słodowa

Wrocław | 21 września 2020

Gastronomiczna twarz Concordii Design

Patryk Lewiński: – Lubię, kiedy dni dostarczają wielu emocji

Kocham dachy

Poznań | 20 września 2020

Patryk Lewiński dzieli się swoją fotograficzną historią życia

Niezwykła metamorfoza gospodarstwa z czasów PRL

Ślonsko Chałpa

Katowice | 23 maja 2020

Niezwykła metamorfoza gospodarstwa z czasów PRL od mode:lina architekci

Olimpijskie kolekcje w pawilonie inspirowanym górską architekturą

Olimpijski sznyt

Monachium | 8 lutego 2018

Olimpijskie kolekcje w pawilonie inspirowanym górską architekturą.

Lodziarnia naszpikowana rożkami [zdjęcia]

Lodovnia

Poznań | 22 czerwca 2017

W Starym Browarze stanęła niezwykła lodziarnia.