Ambilight – stwórz wyjątkowy klimat w swoim salonie

Warszawa | Tekst promocyjny

21 sierpnia 2021 | Design | Styl życia |

Jakość, wygoda użytkowania i estetyka to główne parametry, na które zwracamy uwagę, dokonując zakupu sprzętów do naszego domu. W przypadku wyboru telewizora, ważne są również dodatkowe funkcje wpływające na komfort oglądania oraz pomagające stworzyć we wnętrzach wyjątkowy klimat. Przykładem takiego rozwiązania jest Ambilight, autorska technologia Philips oferowana wyłącznie w urządzeniach tej marki. Pod tą nazwą kryje się system inteligentnych diod LED zamontowanych z tyłu telewizora, które rzucają na ścianę światło w kolorach wyświetlanych aktualnie na ekranie. Wokół urządzenia powstaje barwna poświata, dzięki której widzowie mogą poczuć się jak w środku akcji, a sam ekran sprawia wrażenie większego niż w rzeczywistości.

Ambilight gwarantuje niezwykły efekt wizualny i jest ciekawym rozwiązaniem pod względem budowania klimatu w pomieszczeniach. System ma wiele ustawień, które można dostosowywać do własnych preferencji. Wśród dostępnych opcji jest synchronizacja Ambilight z dźwiękiem płynącym z telewizora (np. podczas oglądania koncertu), podświetlenie ekranu w jednym określonym kolorze, a także w barwach narodowych zawodnika czy drużyny sportowej, której kibicujemy podczas rozgrywek.

Dzięki temu, że podświetlenie Ambilight działa również przy wyłączonym ekranie, telewizor może pełnić funkcję barwnej lampy. Sprawdzi się podczas nastrojowych wieczorów lub w czasie spotkania ze znajomymi. Taki efekt świetlny buduje w pomieszczeniu niezwykły klimat i daje sporo możliwości aranżacyjnych.

Warto zaznaczyć, że Ambilight ma jeszcze jedną ważną zaletę. Kiedy oglądamy film czy gramy w grę wieczorem lub w nocy, technologia działa pozytywnie na nasz wzrok. Jest bowiem dodatkowym źródłem światła, dzięki któremu oko nie skupia się na jednym jasnym punkcie i mniej się męczy. Według badań przeprowadzonych przez Uniwersytet Techniczny w Eindhoven, Ambilight – zależnie od trybu wyświetlania obrazu i jego charakteru – zmniejsza zmęczenie oczu aż o 60–90%. Podświetlenie można włączyć dedykowanym przyciskiem na pilocie.

Design telewizorów Philips wyposażonych w system Ambilight wpisuje się zresztą w trendy królujące aktualnie we wnętrzach: podświetlane ściany, wiszące na nich telewizory wyglądem przypominające obrazy czy starannie dobrane detale, takie jak cienkie, niemal niezauważalne ramy w kolorze srebra lub ciemnego chromu czy też eleganckie aluminiowe nóżki. W przypadku tak popularnego obecnie minimalistycznego wystroju system Ambilight wzbogaci wnętrze i zadziała jak dodatkowy element dekoracyjny wypełniający przestrzeń barwami.

Więcej o rozwiązaniu Ambilight na www.philips.pl/ambilight

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Nowe doświadczenie światła: ON/OFF to za mało

Philips Hue

Warszawa | 9 grudnia 2016

Nowe doświadczenie światła: ON/OFF to za mało.