Dom urządzony światłem

Rola światła w architekturze jest fundamentalna – gra światła i cienia pozwala kreować przestrzeń, nadawać jej funkcje i tworzyć odpowiedni klimat. System inteligentnego oświetlenia Philips Hue pomaga tak zorganizować wnętrze domu, aby zapewnić komfort i wesprzeć wnętrzarskie rozwiązania.

Dobrze dobrane inteligentne oświetlenie potrafi całkowicie odmienić i ukształtować wnętrze. Przemyślany system nowej generacji znacząco poprawia jakość życia i sprawia, że nawet najwygodniejsza kanapa staje się tylko dodatkiem. System oświetlenia Philips Hue składa się z inteligentnych żarówek, lamp, czujników i sterowników, które stwarzają ku temu nieograniczone możliwości. Za jednym dotknięciem można włączyć wszystkie światła w całym domu i precyzyjnie dobrać optymalne natężenie oświetlenia, które pomoże skoncentrować się lub odpocząć po długim dniu.

Nowy sposób projektowania i dostosowywania inteligentnego oświetlenia

Jedną z linii produktowych Philips Hue jest system oświetlenia szynowego Perifo, złożony z indywidualnych elementów, takich jak szyny, reflektory, lampy wiszące, listwy czy tuby LED – można konfigurować je ze sobą w dowolny sposób, wybierając układ i długość szyny oraz wchodzące w skład systemu oświetlenie. Szyny można przymocować do ściany lub sufitu i podłączyć do standardowego gniazda elektrycznego lub istniejącego okablowania z wykorzystaniem dołączonego zasilacza. Na jednej szynie Perifo można dowolnie łączyć reflektory, lampy wiszące, listwy i tuby LED, co pozwala stworzyć nastrój dopasowany do różnorodnych okazji i potrzeb. Systemem oświetlenia Perifo steruje się za pomocą aplikacji mobilnej Philips Hue, dodatkowych akcesoriów lub głosu. Możliwość spersonalizowanej konfiguracji daje ogromną frajdę w komponowaniu charakteru wnętrz, a łatwość zmiany koloru, natężenia i rytmu oświetlenia sprawia, że mieszkanie nabiera zupełnie nowego wymiaru.

Rutynowy rytm w nowym świetle

Aby skorzystać z możliwości, jakie oferuje inteligentne oświetlenie Philips Hue, wystarczy sparować inteligentne żarówki lub lampy z aplikacją Philips Hue. Można w niej wybrać tzw. rutyny lub automatyzacje, które dopasowują oświetlenie do indywidualnego rytmu dnia. Dzięki temu światło włączy się lub wyłączy, sygnalizując koniec pracy, lub łagodnie obudzi nas o poranku, imitując coraz intensywniejszą barwą wschód słońca. Wieczorem z kolei coraz cieplejsze tony wspomogą wyciszenie i domowy relaks.

Philips Hue

Wnętrza malowane światłem

Zmiana natężenia czy barwy światła stwarza ciekawe możliwości aranżacyjne. Mieszkanie lub ogród malowane inteligentnym światłem potrafią błyskawicznie zmienić się nie do poznania. Dzięki systemom smart łatwe staje się odświeżenie wnętrz nowym kolorem światła, zorganizowanie spotkania w gronie przyjaciół, stworzenie świątecznej lub intymnej atmosfery. Ponadto aplikacja pozwala na sterowanie kolorem konkretnych źródeł światła – w jednym pomieszczeniu każda żarówka może świecić inną barwą, tworząc funkcjonalne enklawy przeznaczone do pracy lub odpoczynku.

Łatwość dokonywania zmian w intensywności i kolorze oświetlenia pozwala niczym w teatrze zmieniać scenografię – jednym ruchem przekształcając np. home office w pełną ekspresji salę kinową, która reaguje światłem na akcję na ekranie. Zabawa kolorami i synchronizacją inteligentnego oświetlenia z muzyką, grami lub filmami jest uzależniająca, a jedynym ograniczeniem jest tu wyobraźnia.

Jasne, że design

Nic tak nie poprawia samopoczucia jak dobrze dobrane oświetlenie. Nowa funkcja automatyzacji pobudki – Wschód Słońca – doskonale go imituje. Przechodząc od barwy niebieskiej do miękkiego pomarańczowego światła, zapewnia delikatny i bezstresowy początek dnia. Dodatkowo można ustawić swój własny czas trwania pobudki.

Efekt budzenia został zoptymalizowany pod kątem lamp gradientowych i wiosną tego roku zadebiutował – wraz z nową linią lamp Philips Hue Signe – gradient w kolorze dębu. Smukły profil i podstawa w kolorze naturalnego drewna zostały zaprojektowane tak, aby podkreślać charakter wnętrza, a jednocześnie stanowić ciepły akcent w sypialni. Lampy te dostępne są w wersji stołowej i podłogowej.

Z kolei lampa Philips Hue Iris z limitowanej edycji tworzy subtelne efekty, podświetlając wybrane fragmenty wnętrz. Klasyczne wzornictwo w czterech metalicznych odcieniach: miedzianym, różowym, srebrnym oraz złotym, a także miękkie podświetlenie z tyłu lampy sprawiają, że staje się ona unikalnym dodatkiem do domowych aranżacji.

Philips Hue

Dekoracyjne żarówki

Nowe żarówki Philips Hue Lightguide zaprojektowano z myślą o ich ekspozycji. Ich designerski styl może stanowić dekorację samą w sobie. Są dostępne w trzech kształtach: kulistym, eliptycznym oraz trójkątnym. Wyposażono je w intrygujący, rozpraszający światło element, a ich odblaskowe, błyszczące wykończenie sprawia, że świecą jeszcze jaśniej. Jako wyrazisty dodatek do wnętrza posiadają także wszystkie funkcje inteligentnego oświetlenia Philips Hue. Można wkręcić je w metalową oprawę z kablem w płóciennym oplocie, czyniąc z nich nowoczesną dekorację.

Bezpieczeństwo i wygoda

Aplikacja Philips Hue umożliwia tworzenie harmonogramu włączania i wyłączania oświetlenia, gdy jesteśmy poza domem. Inteligentne światła zapalą się o określonych, także zmiennych, porach, aby stworzyć wiarygodne wrażenie obecności w domu. Można też ustawić aplikację Philips Hue w taki sposób, aby wykrywała zbliżanie się do domu. Zanim wysiądziemy z samochodu lub wjedziemy na podjazd, światła włączą się automatycznie. Co ważne, instalacja systemu Philips Hue jest szybka i intuicyjna, podobnie jak konfiguracja. Nie wymaga remontu, sprzętu ani fachowej pomocy. Cztery ustawienia oświetlenia dostosowane do codziennych zadań znacząco podnoszą jakość funkcjonowania, szczególnie w czasach home office. Wystarczy wybrać jedno z ustawień: Relaks, Czytanie, Koncentracja lub Energia.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Nowe doświadczenie światła: ON/OFF to za mało

Philips Hue

Warszawa | 9 grudnia 2016

Nowe doświadczenie światła: ON/OFF to za mało.