Alessandro Mendini prezentuje Dorotę Koziarę

W Muzeum Miejskim we Wrocławiu od 10 czerwca do 28 sierpnia pokazywana jest wystawa retrospektywna Doroty Koziary, znanej polskiej projektantki, mieszkającej na stałe w Mediolanie. Kuratorem ekspozycji jest Alessandro Mendini, jeden z najważniejszych projektantów w historii światowego designu.

Dorota Koziara przez 10 lat pracowała w Atelier Mendini w Mediolanie. Stąd znajomość i wieloletnia przyjaźń z Alessandro Mendinim, która w 2014 roku zaowocowała pierwszą w Polsce wystawą prac „Maestro del design”, jak mawia się o słynnym włoskim projektancie.

Pochodząca z Dolnego Śląska Dorota Koziara studiowała w Polsce i we Włoszech. W 2000 r. została laureatką międzynarodowego konkursu rzeźbiarskiego „Third Millenium”, w którym przewodniczącym jury był słynny krytyk sztuki Pierre Restany. Obecnie instalacja „12 Angeli” znajduje się w kolekcji Franciacorta Sculpture Park we Włoszech, natomiast jej drugie wydanie w kolekcji Collegium Da Vinci w Polsce. Od 2005 r. Dorota Koziara prowadzi własne studio w Mediolanie, w którym powstają projekty z dziedziny architektury, architektury wnętrz, designu w szerokim znaczeniu, projekty scenografii teatralnych czy aranżacji wystaw. Projektantka od lat zajmuje się także promocją designu.

Wrocławska wystawa to prezentacja artystycznych rzeźb i instalacji oraz nowych kolekcji projektu Dorota Koziara Studio we współpracy zarówno z polskimi, jak i zagranicznymi firmami.

W ramach wystawy prezentowane są także nowe kolekcje powstałe we współpracy z firmą Tubądzin. Ekspozycja to również inauguracja Tubądzin Design Days – cyklu spotkań poświęconych architekturze i designowi. TDD odwiedzi kolejno: Wrocław, Gdynię, Poznań, Rzeszów, Białystok, Kraków i Warszawę.

Więcej na: www.dorotakoziara.com, www.tubadzin.pl/design/, www.muzeum.miejskie.wroclaw.pl

ZAPROSZENIE_A5_DRUK_OK

dorota_koziara_designalive - 12

dorota_koziara_designalive - 13

dorota_koziara_designalive - 16

dorota_koziara_designalive - 8

dorota_koziara_designalive - 7

dorota_koziara_designalive - 3

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Dorota Koziara zaprojektowała kolekcję w kolorach Polski

Kolory Polski

Mediolan | 3 czerwca 2019

Dorota Koziara i jej kolekcja zainspirowana kolorami Polski.