Kobieca aranżacja na Wyspie Spichrzów

Architektki ze SMart Studio Projektowe zaaranżowały pełne uroku mieszkanie na coraz modniejszej Wyspie Spichrzów. W niewielkim gdańskim wnętrzu królują pastele.

Po latach zapomnienia Wyspa Spichrzów staje się właśnie jednym z najlepszych adresów gdańskiego Głównego Miasta. W ciągu zaledwie kilkudziesięciu miesięcy skrawek ziemi nad Motławą zmienił się nie do poznania. Serce dawnej portowej dzielnicy wypełniają sukcesywnie nowoczesne budynki mieszkalne nawiązujące do historycznej zabudowy. Tutaj właśnie, przy zacisznej ulicy Spichrzowej znalazł się kameralny mini apartament.

Jego aranżacją zajęły się dwie architektki. Były to Sylwia Choszcz i Monika Behrendt-Kucińska z pracowni SMart Studio nadając 37 m kw. bardzo kobiecy charakter. Trochę na przekór współczesnym trendom we wnętrzu dominują łagodne, zgaszone pastele, dla których ramą jest biel oraz jasna szarość. To zabieg w pełni zamierzony – jasne kolory powiększają optycznie przestrzeń. W małych wnętrzach architekci, by zyskać na przestronności, często decydują się otwarty plan, jednak Sylwia Choszcz i Monika Behrendt-Kucińska postąpiły inaczej. Aby lepiej doświetlić mieszkanie, zdecydowano się na zastąpienie tradycyjnej ściany pomiędzy sypialnią a salonem z aneksem kuchennym, systemem ścianek i drzwi przesuwnych S1500 marki Raumplus. Aluminiowy profil harmonijnie komponuje się z wystrojem i nie wywołuje skojarzenia z przestrzeniami publicznymi.

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Oda do weekendu

Oda do weekendu

Góry Izerskie | 7 października 2022

Odwiedzamy minimalistyczne mieszkanie w Górach Izerskich