Wolność zaczyna się w biurze

Zespół marki VOX rozpoczął pracę w nowej siedzibie zlokalizowanej przy ul. Bukowskiej w Poznaniu. Na trzech piętrach połączono w harmonijną strukturę wiele nowoczesnych rozwiązań przestrzennych i funkcjonalnych. Za koncepcję i realizację całości odpowiadali architekci z pracowni Bidermann+Wide, blisko współpracujący na każdym etapie z właścicielem marki Piotrem Witem Voelkelem.

Jednym z głównych celów projektu było zintegrowanie zespołów trzech spółek VOX, dotychczas pracujących w różnych budynkach. Nowa, wspólna przestrzeń miała służyć na co dzień 115 osobom i udowadniać, że dziś kluczem do sukcesu w biznesie nie są równo poustawiane rzędy biurek i pracujący na akord podwładni. Nawet w klasycznych gałęziach przemysłu liczą się przede wszystkim ludzie i ich potencjał twórczy. Aby go maksymalnie uwalniać, trzeba przełamywać w swoim myśleniu o prowadzeniu firmy wiele stereotypów. Także ten o organizacji biura w wydaniu jakie znamy z ostatnich dziesięcioleci. To już dotyczy nie tylko zagranicznych koncernów – nowe poznańskie biuro VOX pokazuje, że także firmy z polskim rodowodem mogą wdrażać nowoczesne podejście do tworzenia miejsc pracy.

– Punktem wyjścia naszej pracy było zrozumienie VOX i jego idei wyrażonej hasłem: wolność zaczyna się w domu. Już po kilku spotkaniach z częścią zespołu i uświadomieniu sobie jaką energię wniosą do budynku, stało się dla nas jasne, że należy na nowo zdefiniować dla nich większość funkcji klasycznej przestrzeni biurowej. Kolejnym poziomem wyzwania był fakt, że VOX to firma z branży wyposażenia wnętrz, czyli poprzeczka postawiona wysoko. A esencją wyjątkowych potrzeb i dużej świadomości przestrzeni była bardzo konkretna wizja właściciela, który chciał sprezentować swojemu zespołowi możliwie jak najlepszą przestrzeń do codziennej pracy – opowiada Maciej Bidermann z pracowni Bidermann+Wide, autor projektu.

Nowa siedziba VOX to miejsce otwarte. Latem można tam podładować baterie – na leżakach przed salonem lub dosłownie, na stacji dla samochodów elektrycznych. Najlepszą energię czerpie się jednak od ludzi. Tych, w porze lunchu spotkać można na co dzień w bistro Spiżarnia, które stanowi kulinarne foyer całego budynku.

Do wyposażenia całego wnętrza wykorzystano meble z asortymentu VOX. Autorami projektu są Maciej Bidermann, Marta Fibich oraz Szymon Skrzypczak ze studia Bidermann+Wide. Pracownia powstała z potrzeby realizowania projektów wnętrz biznesowych z naciskiem na projektowanie doświadczeń ludzi oraz interakcję z przestrzenią w miejscu ich codziennej pracy.

Więcej na: www.bidermannwide.com

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

9. edycja ŁDF za nami. Konsekwentnie w każdym calu [zdjęcia]

Bardzo konsekwentnie

Łódź | 23 października 2015

9. edycja ŁDF. Konsekwentnie o pomysłach, projektowaniu i produkcie.

Wielkopolska Akademia Architekta

Akademia Architekta

poznań | 15 października 2014

Spotkanie architektów i projektantów w Concordii Design.