Odwiedzamy odmienione biuro Fundacji Malta

Kiedyś były tam kawiarnia i teatr, a swoją salę prób miał muzyk jazzowy Krzysztof Komeda. Potem przyszedł czas na kasyno oraz siedzibę lokalnego sztabu Euro 2012. Obecnie w zabytkowym budynku Arkadii w Poznaniu swoją siedzibę ma Fundacja Malta, organizująca Festiwal Malta – jedno z największych wydarzeń teatralnych w Polsce. Jej biuro przeszło właśnie metamorfozę.

– To tutaj zapadają najważniejsze decyzje dotyczące Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Malta, ale też innych działań, bo Fundacja Malta odpowiada też za działania edukacyjne, animacyjne, aktywizujące – mówi Agnieszka Kopiewska, kierowniczka komunikacji Malta Festival. – Realizujemy różne inicjatywy, przychodzą ludzie, którzy interesują się wieloma tematami, na przykład klimatem i ekologią. Jesteśmy załogą, która z chęcią przyjmuje takie osoby, dzielimy się tą przestrzenią, bo zależy nam na kreatywnej wymianie myśli.

Biuro Fundacji Malta w loftowym stylu

Loftowa przestrzeń o pow. 400 metrów kwadratowych  ma bardzo zdefiniowany i specyficzny charakter, a jej industrialne wnętrze podkreśla techniczne oświetlenie. Natalia Całus, stylistka VOX, skupiła się głównie na specyfice miejsca, tworzonego przez zespół ludzi, dla których sztuka ma ogromne znaczenie: – Projekt rozpoczęłam od szczegółowej analizy potrzeb jej użytkowników, chciałam żeby nie była to dla pracowników fundacji rewolucyjna zmiana, raczej udogodnienie dotychczasowej ulubionej codzienności, którą wypracowali w swoim zgranym zespole.

Projekt powstawał w programie do aranżacji wnętrz VOXBOX. Sam VOXBOX został stworzony z myślą o tym, aby każdy mógł go samodzielnie obsługiwać, korzystając z bogatej oferty mebli, artykułów dekoracyjnych, drzwi oraz podłóg dostępnych w sieci salonów VOX. Interfejs programu jest prosty i czytelny, dlatego z łatwością można przestawiać, sprawdzać i modyfikować wnętrze, aż do osiągnięcia wymarzonego efektu.

Podczas rozmów z pracownikami biura Fundacji na plan pierwszy wysunęły się potrzeby związane z przechowywaniem materiałów festiwalowych. Barwne wydawnictwa, liczne książki i albumy znalazły swoje miejsce w zamykanych szafach oraz otwartych regałach.

– Strefa przechowywania wymagała dużej ilości mebli, nie chciałam żeby przytłoczyła całość aranżacji. Doskonale sprawdziły się w tej roli meble Young Users ze swoimi geometrycznymi regularnymi podziałami i bielą, które spowodowały, że szafy dosłownie wtopiły się w otoczenie – wskazuje Natalia Całus. 

Pozostałe elementy wyposażenia biura powstały dzięki systemowi meblowemu Creative. Jego cechą szczególną jest możliwość personalizacji, która pozwala na samodzielny wybór funkcji oraz estetyki mebla, począwszy od koloru frontów po uchwyty i nóżki. W ten sposób stylistka VOX w konfiguratorze Creative stworzyła szafy, komody i stoliki idealnie dopasowane do wymagającej przestrzeni biura – tak powstały różne sfery, bazujące na potrzebach użytkowników.

– Czujemy się tu trochę jak w domu i chcemy żeby ten dom był przyjemny, dobrze wyglądał i żebyśmy się w nim odnajdywali. Nowe meble doskonale oddają charakter tego miejsca, współgrają z nim i dodają mu nowej energii – zaznacza Agnieszka Kopiewska.

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Kreatywna Szpitalna

Kreatywna Szpitalna

Warszawa | 25 lipca 2023

Dot Architekci zaprojektowali siedzibę znanej agencji w stolicy