Magazyn „Design Alive” na jesień już jest!

Szesnaste wydanie magazynu „Design Alive” można już kupić w sieciach: Empik, Relay i Inmedio oraz wybranych concept stores. Tym razem rozmyślamy: – A gdyby tak pozbyć się z plecaka tego i owego, to może i szło by się bardziej dziarsko? Zapraszamy Was w jesienną wędrówkę w stylu light&fast! Bez nadbagażu obciążeń, lekko i do przodu!

Na początek zakopiańczyk Piotr Mazik, autor bestselleru „Tatrzańska Atlantyda” wydanego pod naszym patronatem opowie Wam dokładniej co to light&fast i jak wygląda to podejście do górskich sportów ekstremalnych w jego osobistej interpretacji. Potem, Wojciech Pająk zarządzający marką Pajak produkującej jedne z najlżejszych śpiworów na świecie, nominowany do tytułu Strateg Design Alive Awards 2014, w wywiadzie z redaktor naczelną Ewą Trzcionką, opowie jak rozwija się firmę, bazując na intuicji, rezygnując świadomie z nadmiaru.

Poprzez intuicję – lekko i szybko – dojdziemy do pojęć takich jak empatia, wrażliwość i zrozumienie. Tych określeń dla opisania swojego fachu używa architekt młodego pokolenia Maciej Siuda. Nasza redakcyjna wysłanniczka, Julia Cieszko, znalazła w jego atelier mnóstwo dowodów na słuszność tej definicji – na przykład modele szkoły dla dotkniętych niedawno trzęsieniem ziemi mieszkańców Haiti, nad projektem której pracuje Maciej.

Mamy też nadzieję zauroczyć Was projektem alpejskiej willi o wymownej nazwie „Brzytwa Ockhama”, w którym utylitaryzm wyrażono surowym betonem. Na drugim biegunie przedstawimy Wam kolejną archikonę – drewniany domek typu Brda – ikonę radosnej wakacyjnej dzikości.

Ponadto, opowiemy Wam w fotoreportażu Wojtka Trzcionki, o tym jakie skarby polskiego wzornictwa kryją magazyny Muzeum Narodowego w podwarszawskim Otwocku i dlaczego najwyższy czas pochwalić się nimi tworząc ekspozycję w stolicy. Z kolei Gosia i Tomek Rygalik ze Studia Rygalik pokazują nam swoje ulubione przedmioty i kulinarne upodobania.

Podsumowujemy też wydarzenia Gdynia Design Days – najciekawszego letniego festiwalu designu oraz lipcową gdańską noc pod patronatem „Design Alive” w Królewskiej Fabryce Karabinów. Jest też i preludium do wydarzeń na Łódź Design Festivalu. Już teraz zapowiadamy, że interaktywna wystawa „Stolarnia zmysłów” Barlinka, Tabandy i „Design Alive” porwie Was w świat magii, angażując receptory wszystkich zmysłów i zachęcając do eksplorowania drewna niczym stolarze z krwi i kości.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: