Wyruszamy w roczne tournee w… śpiworach! [zdjęcia]

Po tym spotkaniu zmieniliśmy całą koncepcję wystawy. Iskra w oku, porozumiewawcze spojrzenia! I działamy! Wystawa Design Alive Awards 2014 powstała w cztery dni robocze. W dniach 17-20 lutego premierowo na poznańskiej Arenie Design!

Do Bielska-Białej pojechałam, by kupić kurtkę, oczywiście puchową, pikowaną, najlżejszą i najcieplejszą, bo z tego w świecie słynie nominowana do Design Alive Awards 2014 w kategorii Strateg bielska firma Pajak Sport. Tam spotkałam Wojtka Kłapcię, jednego z zarządzających firmą. Od słowa do słowa i zrodziło się! Dosłownie w kilkanaście minut powstała nowa, pełna koncepcja prezentacji laureatów Design Alive Awards 2014. A projektowanie zaczęliśmy od końca, bo nie znosimy wyrzucać.

Wystawa, to nic innego, jak letnie śpiwory, naciągnięte na dobrze już znane naszym Czytelnikom z poprzednich imprez miedziane stelaże. Kiedy skończy się roczne tournée, ekspozycja zyska drugie życie. – Śpiwory są w pełni wymiarowe i funkcjonalne. Pomieszczą jedną lub dwie bardzo lubiące się osoby. Satynowe poszycie, syntetyczne wypełnienie i dwustronne zamki zapewnią komfort w letnie noce – zapewnia Wojtek, który z ramienia Pajaka „przetłumaczył” nasz pomysł na pajakową technologię i materiały.

Śpiworów jest pięć a kolejka po nie już jest długa, więc nie zmarnuje się nic. Tak to w naszym wydaniu wygląda zrównoważone projektowanie. Nie udałoby się jednak, gdyby nie taki partner, przypadek i ta iskra w oku!

To nie pierwszy eksperyment „Design Alive” z innowacyjnymi technologiami. Debiutancka ekspozycja wykonana była ze starych banerów, druga z kolei z materiału Tyvek. Do wykonania tegorocznej użyto jednego z najbardziej zaawansowanych technicznie wypełnień PrimaLoft® Silver. Fotografie nadrukowano na satynowej tkaninie.

Pajak Sport to rodzinna firma założona w Bielsku-Białej 1983 roku przez Ewę i Andrzeja Pająków (dziś firmą kierują Andrzej, jego syn Wojciech oraz Wojciech Kłapcia). Małżeństwo starało się wypełnić lukę w wyposażeniu sportowym na rynku polskim. Udało się. Od tamtej pory niezmiennie zaskakują kolejnymi wdrożonymi rozwiązaniami. Nas zachwycili linią śpiworów puchowych Radical H, za które otrzymali nominację do Design Alive Awards. Do ostatnich osiągnięć należy pierwszy himalajski kombinezon narciarski zaprojektowany specjalnie dla Andrzeja Bargiela, który dotarł wraz z nim aż na Shishapangmę i Manaslu.

Wystawę Design Alive Awards 2014 zobaczycie w dniach 17-20 lutego na poznańskiej Arenie Design, gdzie stoisko pomogła nam zaaranżować marka Kinnarps. Na wystawie zobaczymy nowości firmy oraz uznane już klasyki.

Zaraz po Poznaniu wystawę pokażemy podczas dni otwartych w naszej redakcji w Cieszynie (27 lutego-1 marca) w ramach 10. urodzinach Zamku Cieszyn. Ekspozycję planujemy zaprezentować również na Gdynia Design Days, festiwalu Tauron Nowa Muzyka czy podczas Łódź Design Festival.

Sponsorami projektu są: Pajak Sport, Kinnarps, Barlinek, Schattdecor, Tołpa i Siemens. Neon „Design Alive” wykonała firma Kapilar.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: