Nudo design (na zdjęciu jego twórcy Kaja Ałaszkiewicz i Domenico Russo) to studio projektowe, które tworzy drewniane meble i akcesoria do wnętrz.

ZMYSŁOWE WZORNICTWO

TEKST: JUS, ZDJĘCIA: MATERIAŁY PRASOWE

WARSZAWA 4.9.2018

DESIGN RZECZY

Nudo design to polsko-włoskie studio projektowe, które tworzy minimalistyczne meble i akcesoria wnętrz.

Ideą przewodnią i inspiracją tej marki jest ludzkie ciało, które wygina się w naturalne kształty, linie i łuki. Właśnie dlatego swoją markę nazwali Nudo, co po włosku oznacza nagi. Zmysłowa koncepcja twórczości oparta jest na pobudzeniu zmysłów człowieka. Nieprzypadkowo na pierwszą kolekcję składa się akurat pięć serii. Każdą charakteryzuje coś odmiennego: Giro zaskakuje filarem w kształcie łuku, Piano zaokrąglonym szlifem kantów, Tondo ukośnym cięciem blatu podpartego trzema prostokątnymi nogami, Conca półokrągłym kształtem i lekkim wygięciem, a Onda falistymi wgłębieniami. Prawdziwe piękno kryje się również w dotyku. Każdy produkt przyciąga skrywanymi tajemnicami nie tak oczywistymi na pierwszy rzut oka.

Pragnąc spotęgować doznania zmysłowe Nudo design ogranicza sylwetki swoich produktów do minimum i podąża za ich podstawowymi formami, łącząc krzywe z prostymi, a czasem ciężkimi liniami. Za niezbędne uważają tworzenie prostych przedmiotów, które sprawiają, że nasze otoczenie jest piękne, po prostu.

www.nudo.design