Zmysłowe wzornictwo

Nudo Design to polsko-włoskie studio projektowe, które tworzy minimalistyczne meble i akcesoria wnętrz. Stoją za nim Kaja Ałaszkiewicz i Domenicao Russo.

Ideą przewodnią i inspiracją tej marki jest ludzkie ciało, które wygina się w naturalne kształty, linie i łuki. Właśnie dlatego swoją markę nazwali Nudo, co po włosku oznacza nagi. Zmysłowa koncepcja twórczości oparta jest na pobudzeniu zmysłów człowieka. Nieprzypadkowo na pierwszą kolekcję składa się akurat pięć serii. Każdą charakteryzuje coś odmiennego: Giro zaskakuje filarem w kształcie łuku, Piano zaokrąglonym szlifem kantów, Tondo ukośnym cięciem blatu podpartego trzema prostokątnymi nogami, Conca półokrągłym kształtem i lekkim wygięciem, a Onda falistymi wgłębieniami. Prawdziwe piękno kryje się również w dotyku. Każdy produkt przyciąga skrywanymi tajemnicami nie tak oczywistymi na pierwszy rzut oka.

Pragnąc spotęgować doznania zmysłowe Nudo design ogranicza sylwetki swoich produktów do minimum i podąża za ich podstawowymi formami, łącząc krzywe z prostymi, a czasem ciężkimi liniami. Za niezbędne uważają tworzenie prostych przedmiotów, które sprawiają, że nasze otoczenie jest piękne, po prostu.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Na wspólnym

Na wspólnym

Warszawa | 9 kwietnia 2023

Polsko-włoski duet Nudo Design w rozmowie o miłości i wspólnej zawodowej pasji

Wspieraj polskie marki! Podpowiadamy co podarować pod choinkę

Świetne prezenty

Warszawa | 7 grudnia 2020

Wspieraj polskie marki! Oto gotowe propozycje gwiazdkowych prezentów