Program ma wyłonić najzdolniejszych młodych projektantów. W ub. roku odbyła się jego pierwsza edycja, która cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.

YES DLA MŁODYCH TALENTÓW!

POZNAŃ 21.3.2017

WYDARZENIA

Pokaż co potrafisz i zdobądź całoroczne stypendium. YES nie narzuca ograniczeń. Każdy ma szansę. YES przyciąga i wspiera najlepszych.

YES ogłasza drugą edycję Programu Stypendialnego, adresowanego do studentów i absolwentów uczelni artystycznych. Program ma formułę dwuetapowego konkursu. Główną nagrodą jest stypendium w wysokości 1000 złotych miesięcznie, które będzie wypłacane przez 12 miesięcy (łączna wartość nagrody to 12 000 złotych). Przewidziane są również dwie mniejsze nagrody pieniężne, a także wsparcie promocyjne uczestników.

Program ma wyłonić najzdolniejszych młodych projektantów. W ub. roku odbyła się jego pierwsza edycja, która cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.

Finaliści pierwszego etapu będą mogli zaprezentować swoje prace podczas wystawy w ramach Poznań Design Festiwal. W trakcie wernisażu, który odbędzie się 12 maja w Poznaniu, poznamy zwycięzców Programu Stypendialnego YES.

Współorganizatorem programu jest Fundacja Made In Art, a patronem medialnym „Design Alive”. – Wspólnie z Fundacją Made In Art poszukujemy młodych, otwartych umysłów z entuzjazmem podchodzących do projektowania, zakochanych w designie. Program stypendialny YES kierujemy do osób, dla których czymś naturalnym jest poszukiwanie nowych wzorców piękna i tworzenie dla współczesnego człowieka. Chcemy pomagać najzdolniejszym – oni będą współtworzyć przyszłość wzornictwa, być może także w YES – mówi Magda Dąbrowska projektantka YES, jurorka Programu Stypendialnego.

Organizator zachęca, aby pokazać swoje projekty niezależnie od tego, czy projektujesz biżuterię, czy interesuje Cię moda (projekty ubrań), sztuka użytkowa (meble), a nawet architektura czy ceramika. Nie ma ograniczeń. Każdy ma szansę!

Prace oceniać będą wyjątkowe osobowości ze świata projektowania: Oskar Zięta, Wojciech Trzcionka, Krzysztof Stróżyna i projektantki YES: Kasia Bukowska i Magda Dąbrowska.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie organizatora: YES.pl/Program-Stypendialny

mozaikaPSYpoziom