WYSTARTOWAŁA PIERWSZA EDYCJA KONKURSU KROSNO YOUNG D’SIGNERS. PRZEWODNICZĄCYM JURY SAM KARIM RASHID

TEKST: JUS, ZDJĘCIA: MATERIAŁY PRASOWE

KROSNO 22.1.2019

DESIGN WYDARZENIA

Stół to miejsce, gdzie spotykają się ludzie, którzy są sobie bliscy. Wspólne celebrują posiłki, ale przede wszystkim dzielą się emocjami, nastrojami, wspomnieniami i planami na przyszłość. Dlatego Krosno, z pomocą młodych projektantów, chce wykreować wyjątkowe produkty szklane, które pojawią się na stołach ludzi kochających piękno i posłużą kreowaniu przestrzeni do rozmowy.

W tym roku marka Krosno po raz pierwszy startuje z konkursem „Krosno Young D’signers" skierowanym do studentów i absolwentów uczelni wyższych o kierunkach artystycznych oraz technicznych. Celem konkursu jest wyrażenie swoich artystycznych aspiracji w najbardziej ikonicznej kategorii szkła użytkowego pod marką Krosno. Laureaci zwycięskich projektów zostaną zaproszeni na targi Salone del Mobile w Mediolanie.

Pierwsza edycja konkursu potrwa do 8 marca, a jej tematem są „Spotkania przy stole”. Zadaniem uczestników jest zaprojektowanie oraz złożenie autorskiego projektu graficznego produktu z kategorii szkła użytkowego, który zmieni zwykły posiłek w niezapomnianą chwilę pełną emocji i będzie wyjątkowym doświadczeniem w otoczeniu piękna. Tę kategorię stanowią kieliszki do serwowania wszelkich napojów, począwszy od czerwonego i białego wina, przez wszystkie odmiany win musujących, koktajle, mocne drinki, soki i napoje.

Przewodniczącym jury został Karim Rashid, światowej sławy projektant, okrzyknięty przez magazyn „The Times” najbardziej znanym dizajnerem obu Ameryk; projektant Jan Kochański, Paweł Szymański – prezes zarządu Krosno Glass oraz Mariusz Miękoś – strateg kreatywny oraz partner zarządzający w branży reklamowej i eventowej.

Zwycięzca ootrzyma nagrodę w wysokości 7 500 zł. Uczestnicy konkursu, którzy zajmą 2. i 3. miejsca otrzymają odpowiednio nagrody w wysokości 5 000 zł oraz 3 000 zł. Ponadto, wszyscy laureaci zostaną zaproszeni na targi Salone del Mobile.

Marka Krosno działa od 1923 roku i jest jednym z największych producentów szkła użytkowego w Polsce, a także cenionym dostawcą na ponad 60 światowych rynkach.

Więcej na: www.youngdesigners.krosno.com