WYGRAJ KARNETY NA TAURON NOWA MUZYKA!

MM


KATOWICE 16.8.2013

LUDZIE STYL ŻYCIA WYDARZENIA

Zbliża się ósma edycja festiwalu Tauron Nowa Muzyka, dwukrotnego laureata prestiżowej nagrody dla Najlepszego Europejskiego Kameralnego Festiwalu Muzycznego. Tegoroczna edycja odbędzie w Katowicach w dniach 22-25 sierpnia i stanie się doskonałą okazją, by posłuchać zarówno największych legend muzyki elektronicznej, jak i debiutantów. Dla naszych Czytelników mamy trzy pojedyncze karnety na to wydarzenie.

TNM potrwa przez cztery dni - jednak serce festiwalowych wydarzeń najmocniej zabije w piątek i sobotę (23-24.08) w Dolinie Trzech Stawów, gdzie na czterech plenerowych scenach wystąpi kilkudziesięciu wykonawców. To tam będziemy obcować z legendami: w Katowicach po raz kolejny pojawią się Amon Tobin, by tym razem pod szyldem Two Fingers zaprezentować swoją formułę instrumentalnego hip-hopu, a także brytyjski wokalista i kompozytor Jamie Lidell, który na festiwal przybywa z najnowszym albumem, zatytułowanym po prostu "Lidell". Usłyszymy też jednego z najlepszych basistów w dziejach współczesnej muzyki - Squarepushera, który przyjedzie z olśniewającym audio-wizualnym show, a miłośników ekstremalnych wrażeń czeka także występ bezkompromisowego Kanadyjczyka, ukrywającego się pod pseudonimem Venetian Snares, uznawanego za jednego z najważniejszych wykonawców związanych ze sceną noise/industrial. Atrakcyjnie zapowiada się występ LFO, czyli klasyków brytyjskiego techno. A także powrót zadziwiającej formacji Brand Brauer Frick Ensamble - kilkunastoosobowej orkiestry, przekładającej brzmienia techno na muzykę akustyczną. W czasie festiwalu zostaną przypomniane osiągnięcia zasłużonej śląskiej wytwórni Mik Musik - związani z nią twórcy przejmą w całodzienne władanie jedną z festiwalowych scen. Nie zabraknie również innych polskich wykonawców, jak Niwea, UL/KR czy Oszibarack.
TNM to również prezentacje najnowszego śląskiego designu oraz dokonań lokalnych projektantów. To wszystko będzie czekać na festiwalowych gości w namiocie Design Cafe, zorganizowanym przy współpracy ze sklepem Geszeft. W programie festiwalu znajdują się też panele dyskusyjne, pokazy filmowe i cieszące się co roku olbrzymią popularnością wycieczki po najciekawszych postindustrialnych zabytkach Górnego Śląska.

Uwaga konkurs!
Aby wziąć udział w konkursie i wygrać jeden z trzech dwudniowych karnetów (na 23-24.08), trzeba odpowiedzieć na pytanie: Ile edycji festiwalu Nowa Muzyka odbyło się Cieszynie i w jakich latach? Nagrodzimy autorów poprawnych odpowiedzi, którzy wraz ze swoimi danymi (imię, nazwisko i dokładny adres) wyślą je na adres konkursy@designalive.pl w środę 21 sierpnia pomiędzy godz. 12.00 a 13.00. Nagrody wygrają osoby, których zgłoszenia napłyną jako trzydzieste trzecie, dziewięćdziesiąte ósme i sto czterdzieste pierwsze (decyduje godzina spłynięcia mejla). Uwaga, z jednego adresu mejlowego można wysłać tylko jedno zgłoszenie (większa liczba zgłoszeń z jednego adresu będzie traktowana jak jedno zgłoszenie).

Więcej o festiwlau na: www.festiwalnowamuzyka.pl


Tauron Nowa Muzyka, najlepszy zeszłoroczny Europejski Kameralny Festiwal Muzyczny, odbędzie się od 22 do 25 sierpnia w Katowicach. fot. Radosław Kaźmierczak

Na imprezie wystąpi zeszłoroczne "odkrycie" - Brandt Brauer Frick Ensemble. Tym razem orkiestra przyjeżdża z najnowszym albumem - "Miami". fot. Harry Weber

Jamie Lidell wystąpi na festiwalu po 5 latach przerwy. Do Katowic przyjeżdża z nowym albumem. fot. Materiały prasowe

TNM to także spotkania, panele dyskusyjne wycieczki oraz warsztaty tematyczne. fot. Marcin Mońka