Muzyczny rytuał Sommelta. Posłuchajcie debiutanckiego albumu Tomka Kuczmy

Sommelt, muzyczne wcielenie Tomka Kuczmy – znanego grafika i ilustratora, rozwija skrzydła. Właśnie odbyła się premiera jego debiutanckiego albumu „Rituals”.

– Podobnie jak przy projektach graficznych i innych przedsięwzięciach, staram się zniknąć, odsunąć na bok ego, otworzyć i pozwolić strumieniowi płynąć. Wpuszczam w siebie całą lawinę energii, którą dostaję od ludzi, i to „coś” samo ze mnie wychodzi. Czasem jest to po prostu jeden dźwięk dzwoneczka, czasami ściana dźwięku, czasami cisza. Wierzę, że w momencie, w którym sobie zaufam, to, co wyjdzie ze mnie, będzie dobre – tak Sommelt opisywał swoją twórczość w wywiadzie z Elizą Ziemińską-Żak, którego udzielił do 31. numeru „Design Alive”. 

Koncepcja albumu skupia się wokół utraconych ceremonii i rytuałów, które towarzyszyły różnym obrzędom przejścia i ważnym momentom w życiu człowieka. Chwile, w których grupa przejmowała emocje jednostki do wspólnego doświadczenia. „Rituals” to próba ożywienia tych doświadczeń w naszym współczesnym, miejskim życiu pochłoniętym przez Internet.

Wszystkie utwory na płycie są w całości improwizowane i nagrane na żywo. Są one oparte na energii osób uczestniczących w każdym z tytułowych „rytuałów”: od kameralnego spotkania z rodzicami artysty w utworze „Elder”, po występ z udziałem większej publiczności w Galerii Nanazenit w Warszawie, w utworach „Cane” i „Ancient Robotics”.

Więcej na: www.sommelt.com

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

OFF Festival 2019 muzyka i zrównoważony rozwój

OFF Festival 2019

Katowice | 6 sierpnia 2019

Tegoroczny OFF Festival odbył się pod szyldem świadomej konsumpcji.

Tauron Nowa Muzyka w nowym Muzeum Śląskim [wideo]

Muzyka w kopalni

katowice | 6 kwietnia 2014

Tauron Nowa Muzyka w nowym Muzeum Śląskim!