Wenezuelski kicz w natarciu

Pochodzący z Miami kolektyw Studio Boheme zaprezentował swój pierwszy projekt. Kolekcja mebli Gardenia powstała dzięki współpracy z wenezuelskim duetem architektów – Rodrigo Armasem i Julio Kowalenko z Atelier Caracas.

Założone w 2020 roku przez Carlosa Mancina Studio Boheme działa jako cyfrowa platforma zrzeszająca architektów, projektantów oraz artystów z całego świata. Kolekcja Gardenia jest pierwszą, która powstała jako autorski projekt Studio. Projektanci zaczerpnęli inspirację z estetyki modernistycznego kiczu, która w XIX wieku zdominowała wenezuelski design i architekturę.

Bogate krzywizny i wzorniczy kunszt ornamentów splatają się tu z zabawnymi detalami i współczesną myślą projektową.

Niską komodę Credenza wykonano z brzozowej sklejki połączonej z fornirem z mappy. Dostępna jest w sześciu kolorach wykończenia oraz z opcją wyboru spośród dwóch kolorów gałek. Stolik Pantry to z kolei ukłon w stronę ozdobnej geometrii popularnych w Wenezueli ogrodowych stolików z kutego żelaza. Dostępną w dwóch wersjach – ozdobnej oraz minimalistycznej – podstawę z mappy zestawiono tu z bardziej współczesnym akcentem w postaci szklanego blatu. Stolik również dostępny jest w aż sześciu opcjach kolorystycznych.

Oba projekty wykonywane są na indywidualne zamówienie składane za pośrednictwem sklepu internetowego Studio Boheme.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: