WAZON NA JAPOŃSKIM SZLAKU

MAC

PARYŻ 8.3.2013

DESIGN LUDZIE RZECZY

Heirloom to nowa propozycja francuskiego Moustache. Intrygujące kształty i powiew japońskiej tradycji - w takich okolicznościach kwiaty w domu mogę się mieć naprawdę dobrze.

Seria wazonów jest wykonana z ceramiki, powstała w trzech rozmiarach i kolorach, od ciemnoniebieskiego do żółtego. Wazony mają też różne zwieńczenia. Zostały zaprojektowane tak, aby nawiązać do japońskiej tradycji, w tym m.in. do sztuki ikebany oraz kado (czyli drogi kwiatów).

Autorem wazonów jest Benjamin Graindorge, francuski projektant, absolwent absolwent ENSCI - Les Ateliers, pracujący nie tylko w swojej ojczyźnie, ale również w Japonii. zapewne doświadczenia wyniesione z pobytu w Kraju kwitnącej Wiśni miały niebagatelny wpływ na kształt i formę nowych obiektów, prezentowanych m.in. podczas tegorocznej edycji Maison et Objet w Paryżu.

Wazony powstały dla Moustache, marki specjalizującej się w nowoczesnych meblach domowych i wnętrzarskich akcesoriach, z którą pracują także François Azambourg, Big-Game, Sebastien Cordoléani, Matali Crasset, Ionna Vautrin czy Inga Sempé.

Więcej: www.moustache.fr

Ceramiczne wazony Heirloom. fot. Materiały prasowe

Autorem wazonów jest Benjamin Graindorge, francuski projektant, absolwent absolwent ENSCI - Les Ateliers. fot. Materiały prasowe

Wazony powstały dla Moustache, marki specjalizującej się w nowoczesnych meblach domowych i wnętrzarskich akcesoriach. fot. Materiały prasowe