WALCE I STOŻKI ROSENTHALA

TWO

12.4.2012

RZECZY

Format to nowa kolekcja porcelany manufaktury Rosenthal. Zaprojektował ją Christophe de la Fontaine odwołując się do stylistyki lat 50. i 60. XX wieku stawiając na prostotę i czystość.

Christophe de la Fontaine (ur. 1976) pochodzi z Luksemburga. W latach 1996-2002 studiował projektowanie przemysłowe pod kierunkiem Richarda Sappera w Stuttgarcie. Przewodząc działowi designu, w latach 2003-2009, współpracował również ze studiem projektowym Patricii Urquioli. Równocześnie kontynuował własne działania, wielokrotnie wystawiając na targach i pokazach. W 2010 roku otworzył własne studio w Mediolanie.

Doświadczenie zdobyte podczas studiów na kierunku Rzeźba widoczne jest w sposobie operowania bryłą. Ornament, jeśli w ogóle obecny, występuje w propozycjach Belga jedynie jako dodatek, pełniąc rolę drugorzędną. Taka jest właśnie kolekcja Format. Prosta, czysta, piękna.

Kolekcja Format eksponowana niedawno na poznańskich targach Arena Design, zaprojektowana została w ramach kolekcji Studio-Line dla manufaktury Rosenthal. To propozycja odwołująca się do stylistyki lat 50. i 60. XX wieku. De la Fontaine operując prostym i klarownym językiem formy czyni swoje projekty niezwykle charakterystycznymi. Zestawianie podstawowych brył geometrycznych - walca czy stożka - daje efekt zupełnie nowej całości. Czystość i prostota, przejrzystość konstrukcji przy równoczesnym operowaniu napięciem między elementarnymi formami to środki wyróżniające projekt de la Fontaine’a.

Kolekcja Format wkrótce trafi do sprzedaży. Na razie nie jest znana jej cena.

Więcej: www.rosenthal.pl

Kolekcja Format wkrótce trafi do sprzedaży. Na razie nie jest znana jej cena. fot. Materiały prasowe

Kolekcja Format eksponowana była niedawno na poznańskich targach Arena Design. fot. Wojciech Trzcionka

Kolekcję stworzył Christophe de la Fontaine. fot. Materiały prasowe