W HARMONII Z BETONEM

TEKST PROMOCYJNY

CZYŻOWICE 4.9.2015

DESIGN RZECZY

Niezaprzeczalnie - beton to materiał wdzięczny i uniwersalny. Od dawna łamie wytyczone mu granice zastosowań i odważnie wkracza tam, gdzie jeszcze niegdyś miał zakaz wstępu. Eksploruje coraz to nowe dziedziny życia, przybiera przeróżne kształty, ma moc (dosłownie oraz w przenośnie) przekształcania znanego w wyjątkowe. Wszystko to doskonale odzwierciedla polska marka Modern Line oraz jedna z jej czołowych kolekcji: Harmony.

Pięć wchodzących w jej skład siedzisk - szezlong, ława, ławodonica i stołek w dwóch konfiguracjach (z oparciem i bez) - udowadnia, że betonowe produkty do aranżacji przestrzeni wkraczają w nowy wymiar designu. Linię łączą dwie wspólne cechy: nowoczesny styl ujęty w smukłe i zaokrąglone kształty oraz niezwykła uniwersalność. Wszystkie produkty mogą być stosowane w przestrzeniach publicznych i prywatnych, na zewnątrz i wewnątrz budynków, w aranżacjach nowoczesnych i tradycyjnych (jako kontrastowy stylistycznie dodatek). W zależności od potrzeby mogą przekształcić się z mebli do mieszkania czy biura w małą architekturę miejską lub ogrodową.

Wyjątkowe łączenie przeciwności - z jednej strony prostota i minimalizm w skandynawskim stylu, a z drugiej efektowny design – przekładają się na oryginalność linii Harmony. Ale to nie jedyne, co zaskakuje w kolekcji. Równie interesującymi zabiegiem jest komplementarność całej oferty. Dzięki modułowości, meble dopasowane są wymiarami i kolorystyką do nowoczesnych płyt z portfolio marki (Style, Cube, Solid, ecoSolid, Multi, Longer), a to umożliwia niemalże taką zabawę, jaką jest układanie klocków czy puzzli. Dopasowywanie do siebie elementów bez konieczności docinania czy skomplikowanych obliczeń prowadzi w prostej linii do kreatywnego tworzenie wyjątkowych połączeń nowoczesnych nawierzchni i mebli.

Proces wytwarzania kolekcji to pójście drogą na przekór masowej produkcji. Meble powstają w oparciu o technikę handmade, a ręczne wykonanie wpisuje je w grupę niemalże sztuki użytkowej wyróżniającej się dbałością o detal, starannością wykonania i będącej wynikiem działań w… harmonii z prawami betonu.

Więcej o produktach na: www.modernline.info.pl