Dinette. W duchu francuskiej bistronomii

Dinette to współczesne bistro i bar z przyjazną, nieformalną atmosferą, autorskim, sezonowym menu i oryginalnym wnętrzem inspirowanym wzornictwem lat 50.

Trzeci lokal pod marką Dinette projektu BUCK.STUDIO mieści się na parterze przedwojennego domu handlowego Hieronimus w historycznym centrum Wrocławia. Łączy w sobie charakterystyczne elementy poprzedników – swobodną atmosferę nieformalnej jadalni, lekkie, sezonowe menu, bogaty wybór śniadań, wypiekany na miejscu tradycyjnymi metodami chleb oraz inspirowane wzornictwem lat 50. wnętrze.

Prowadzone w duchu francuskiej bistronomii współczesne bistro z kawiarnią i własną piekarnią zostało uzupełnione tym razem o efektowną strefę barową. Do elementów wystroju znanych z dwóch wcześniejszych lokali – wspólnego stołu, okazałego kredensu z drewnianą mozaiką, marmurowej lady bufetu, dobrze widocznej, otwartej kuchni i posadzki w biało-czarną szachownicę – dołączyła spektakularna szklana ściana w kolorze malachitu i owalny, wolnostojący bar.

Obłożona ręcznie kilkoma tysiącami drewnianych szczebelków lada barowa z blatem z eleganckiego, czarnego marmuru i błyszczącym, zielonym tłem stała się centralnym punktem popołudniowo-wieczornej części bistro. Strefę poranną, w której mieści się piekarnia i serwowane są śniadania, definiuje charakterystyczna drewniana mozaika kredensu oraz wspólny, owalny stół zwieńczony żyrandolem z kilkudziesięciu białych kloszy. Wnętrze spaja jednolita kremowo-szara kolorystyka ścian i sufitów oraz wykonane na zamówienie, autorskie wyposażenie m.in. stołki barowe Finn wyprodukowane specjalnie dla Dinette przez fabrykę mebli Fameg.

Więcej na: www.buck.pl i www.dinette.pl

no images were found

Powiązane artykuły:

Najciekawsze nowe miejsca w Polsce, które koniecznie musicie odwiedzić

Miejsca ze smakiem

Warszawa | 16 września 2020

Najciekawsze nowe miejsca w Polsce, które koniecznie musicie odwiedzić

Smaki Portugalii we wrocławskiej restauracji

Martim

Wrocław | 25 czerwca 2020

Smaki Portugalii we wrocławskiej restauracji projektu Buck.Studio

Opasły Tom. Miejsce, gdzie wypada czytać przy jedzeniu

Mole książkowe

warszawa | 24 maja 2020

Opasły Tom. Miejsce, gdzie wypada czytać przy jedzeniu

Massolit Cooks

Massolit Cooks

Kraków | 20 marca 2020

Charakterne bistro w sercu krakowskiego Kazimierza

Żyjnia. Miejski salon pełen energii

ŻYJNIA

WROcław | 30 maja 2019

Wyjątkowa przestrzeń w galerii Dizajn BWA od Buck.Studio