UNIKATOWE MEBLE, KTÓRE WYMAGAJĄ ZAANGAŻOWANIA

TEKST: JOANNA SZCZYGIEŁ, ZDJĘCIA: EMILIA OKSENTOWICZ

LECHÓW 19.1.2018

DESIGN RZECZY

Artystka Anna Bera, założycielka studia The Whole Elements znalazła się wśród 39 projektantek i projektantów wyselekcjonowanych do udziału w sekcji Greenhouse Stockholm Furniture & Light Fair. Jej najnowsza kolekcja Fossils zostanie zaprezentowana w Sztokholmie w dniach 6-10 luty, a także w dniach 17-22 kwietnia w ramach SaloneSatellite w Mediolanie.

Fossils to unikatowe ręcznie rzeźbione meble, które wymagają pewnej dozy zaangażowania. Użytkownik nie pozostaje wobec nich obojętny, musi badać i dotykać, aby z nich skorzystać.

Kolekcja składa się z ręcznie rzeźbionej szafki i stolika kawowego, wykonanych z litego dębu. Forma obiektów odnosi się do kształtu skamielin, które stały się inspiracją dla powstania projektu. W skład kolekcji wchodzi także zestaw naczyń ceramicznych z czerwonej gliny. Otwory w blacie stołu zostały tak zaprojektowane, by można było wkładać w nie naczynia. Kształty poszczególnych mis, podstawek i kubków pasują do konkretnych otworów. Wymienna zastawa dostępna jest w kilku wariantach, różniących się funkcją, rozmiarem i wysokością w stosunku do blatu stołu. Użytkownik może zmieniać ustawienia zależnie od potrzeb, dopasowując naczynia do różnych otworów. Projektantka skupia się nie tylko na formie przedmiotu, ale także na wrażeniach dotykowych oraz sposobach interakcji z obiektem.

Więcej na: www.thewholeelements.com