Unikatowe meble, które wymagają zaangażowania

Artystka Anna Bera, założycielka studia The Whole Elements znalazła się wśród 39 projektantek i projektantów wyselekcjonowanych do udziału w sekcji Greenhouse Stockholm Furniture & Light Fair. Jej najnowsza kolekcja Fossils zostanie zaprezentowana w Sztokholmie w dniach 6-10 luty, a także w dniach 17-22 kwietnia w ramach SaloneSatellite w Mediolanie.

Fossils to unikatowe ręcznie rzeźbione meble, które wymagają pewnej dozy zaangażowania. Użytkownik nie pozostaje wobec nich obojętny, musi badać i dotykać, aby z nich skorzystać.

Kolekcja składa się z ręcznie rzeźbionej szafki i stolika kawowego, wykonanych z litego dębu. Forma obiektów odnosi się do kształtu skamielin, które stały się inspiracją dla powstania projektu. W skład kolekcji wchodzi także zestaw naczyń ceramicznych z czerwonej gliny. Otwory w blacie stołu zostały tak zaprojektowane, by można było wkładać w nie naczynia. Kształty poszczególnych mis, podstawek i kubków pasują do konkretnych otworów. Wymienna zastawa dostępna jest w kilku wariantach, różniących się funkcją, rozmiarem i wysokością w stosunku do blatu stołu. Użytkownik może zmieniać ustawienia zależnie od potrzeb, dopasowując naczynia do różnych otworów. Projektantka skupia się nie tylko na formie przedmiotu, ale także na wrażeniach dotykowych oraz sposobach interakcji z obiektem.

Więcej na: www.thewholeelements.com

no images were found

Powiązane artykuły:

Anna Bera i jej „ćwiczenia ze swobody tworzenia”

Artystyczne kształty

Bieliny | 5 stycznia 2021

Anna Bera stworzyła wyjątkowy projekt parawanu z drewna olchowego

Projekt Pracownie. Poznajcie zjawiskowe zakłady rzemieślnicze i ludzi, którzy za nimi stoją

Nowa era rzemiosła

Warszawa | 11 października 2020

Poznajcie zjawiskowe pracownie i ludzi, którzy za nimi stoją

Studium skały

Studium skały

Bieliny | 15 kwietnia 2016

Earth Stone Wood - debiutancka kolekcja Anny Bery.