TERAPEUTYCZNE ZABAWKI [ZDJĘCIA, WIDEO]

TEKST: WOJCIECH TRZCIONKA, ZDJĘCIA: MATERIAŁY PRASOWE

WARSZAWA 19.11.2015

DESIGN RZECZY

Pomoce terapeutyczne oraz uniwersalne zabawki zaprojektowali na zlecenie Stowarzyszenia „Z Siedzibą w Warszawie” Pani Jurek, Kosmos Project i Artur Gosk. Stworzone przedmioty to uniwersalne, interaktywne zabawki inspirowane pudełkami terapeutycznymi, które Fundacja SYNAPSIS, partner projektu na co dzień wykorzystuje w swojej pracy.

Inicjatywa ujawniła ogromny potencjał uniwersalnej zabawki edukacyjnej, jak i rodzica, który takie zabawki codziennie wytwarza dla swojego dziecka ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Podczas realizacji projektu dizajnerzy dotarli do pomocy wykonywanych własnoręcznie przez rodziców, które były doskonałą wskazówką dla projektantów, nastawiających się w swojej pracy na projektowanie uniwersalne.

I tak oto powstały: dotykowe Taktyle , zabawka Widno-Krąg badająca granice widzialności, Układanka, czyli klocki żłobione z dwóch stron dla niewidomych i niedowidzących, Memofaktury - gra typu memory odpowiednia dla wszystkich dzieci, także dla dzieci niewidomych i autystycznych oraz Emotikony - gra rozwijająca percepcję dotykową oraz pamięć.

Więcej na: www.wwarszawie.org.pl