TEATR ZIĘTY

JOANNA SZCZYGIEŁ

NOWY JORK 30.5.2014

DESIGN RZECZY WYDARZENIA

90 Ploppów Oskara Zięty "zagrało" jedną z głównych ról podczas słynnych nowojorskich targów International Contemporary Furniture Fair (ICFF, 16-19 maja). Zieta Prozessdesign zaprezentowało w Nowym Jorku w sumie dwie kolekcje mebli w kilku przestrzeniach, w tym bardzo prestiżowych - w press roomie oraz ICFF Theatre.

Na stanowisku firmy Oskara Zięty został zaprezentowany uniwersalny i modułowy system mebli 3+.  Projektanci stworzyli innowacyjny "Warsztat Kreatywności", rozwiązanie konstrukcyjne które spotkało się z wielkim zainteresowaniem i gorącym przyjęciem na targach w Kolonii, Sztokholmie i w Mediolanie. W warsztacie "powstawały" unikatowe obiekty w technologii FiDU czyli "Freie Innen Druck Umformung" ("wolna deformacja ciśnieniem wewnętrznym") eksponowane na meblach z kolekcji 3+ specjalnie zaprojektowanych na potrzeby targów ICFF. Kolejną przestrzenią, która została wykreowana z udziałem systemu 3+ był press room.

Modułowość i niepowtarzalny design mebli 3+ zostały docenione przez organizatorów nowojorskich targów, co zaowocowało możliwością prestiżowej współpracy. W ICFF Theatre jedną z głównych ról "zagrało" 90 Ploppów. ICFF Theatre to miejsce, gdzie odwiedzający targi mogli poznać trendy i wysłuchać wielu interesujących prezentacji, poglądów i idei najciekawszych projektantów goszczących w Nowym Jorku.

Projekt wsparł Instytut Adama Mickiewicza. Więcej na: www.zieta.pl