ŚWIATOWA PREMIERA KOLEKCJI KONGLOMERATÓW SILESTONE LOFT OD COSENTINO

TEKST: DOROTA ŁASKI. ZDJĘCIA: MATERIAŁY PRASOWE

WARSZAWA 9.10.2020

ARCHITEKTURA DESIGN

Cosentino, lider w produkcji i dystrybucji innowacyjnych powierzchni wielkoformatowych, wprowadza na rynek nową kolekcję konglomeratów kwarcowych, odcieni inspirowanych stylem industrialnym w architekturze.

Pochodzenie tego stylu sięga początków XX wieku, kiedy w wielu miejscach zaczęto przekształcać opuszczone fabryki, duże warsztaty i magazyny w lofty. Beton, cement, widoczne belki i rury, a także celowo pozostawiona surowość przestrzeni stały się wiodącym i popularnym zjawiskiem, zmieniając industrialny wygląd w trend, który swoje odzwierciedlenie znalazł w najnowszych odcieniach kolekcji Loft Silestone.

To właśnie połączenie pomiędzy przeszłością i teraźniejszością zaprowadziło do stworzenia kolorów z kolekcji Silestone: Camden, Poblenou, Seaport, Nolita i Corktown. Każdy odcień reprezentuje jedno z kultowych miejsc o charakterystycznej historii i industrialnej estetyce odzwierciedlonej w ulicach, budynkach, meblach i dekoracjach. Nowościom kolorystycznym towarzyszy również innowacja technologiczna.  Hybriq+ jest ukłonem firmy Cosentino w stronę ochrony środowiska, rozwoju gospodarki o obiegu zamkniętym i zrównoważonego zarządzania. Dzięki innowacyjnej technologii, w produkcji Silestone Loft wykorzystywane są odzyskane surowce, takie jak szkło z recyklingu. To nie wszystko, dzięki technologii Hybriq+, obecność krzemionki krystalicznej została zastąpiona formułą hybrydową polegającą na wykorzystaniu surowców mineralnych i odzyskiwanych. Nowa kompozycja nadaje materiałowi nowoczesne walory estetyczne i wzornicze, przy jednoczesnym zachowaniu charakterystycznych dla marki Silestone jakości i piękna oraz jej 25-letniej gwarancji.

Więcej na: www.cosentino.com


Silestone Camden – kolor zainspirowany jedną z najbardziej znanych dzielnic Londynu. Camden brzmi jak punk lat 80., mówi tysiącem języków, lubi eklektyzm i jest domem dla setek artystów... Autentyczne, stalowe odcienie i naturalne zużycie odsłoniętych, ceglanych elewacji były inspiracją do stworzenia nowego odcienia konglomeratu kwarcowego. Camden to szarość przypominająca cement i wszechstronny kolor, który dzięki swojej jednorodności łatwo dostosowuje się do otoczenia i komponuje z każdą aranżacją.

Silestone Corktown – inspiracją dla Corktown było światło i cień dzielnicy Detroit, która wyrosła wśród pary, tłoków i dźwięków silników. Miejsce to było inspiracją dla Corktown, najbardziej intensywnego i głębokiego odcienia czerni w kolekcji Silestone Loft. Ciemne tło pięknie komponuje się tu z intensywnymi brązowymi akcentami i matowym wykończeniem powierzchni. Kolor ten jest idealny do ekskluzywnych i dojrzałych przestrzeni, gdzie liczy się każdy detal.

Silestone Nolita – to kreacja inspirowana Nowym Jorkiem, a w szczególności jego awangardową dzielnicą, która intrygowała jeszcze zanim otrzymała swą nazwę w połowie lat 90-tych. Nolita słynie ze swej osobowości i architektury, które nadały jej tak wyjątkowy charakter. Nolita to kolor zimny i przemysłowy. Mieszanka bieli i jasnych szarości tworzy tu elegancką, delikatną linię, pozbawioną mocnych kontrastów.