Doshi Levien jest międzynarodowym uznanym studiem projektowym założonym przez projektantów - Nipę Doshi i Jonathana Levien.

STUDIO DOSHI LEVIEN GOŚCIEM ARENY DESIGN 2017

TEKST: ŁUKASZ POTOCKI, ZDJĘCIA: MATERIAŁY PRASOWE

POZNAŃ 14.12.2016

DESIGN WYDARZENIA

Gościem specjalnym 9. edycji Areny Design na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (14-17 marca) będzie hindusko-szkocki duet Nipa Doshi/Jonathan Levien – założyciele studia Doshi Levien.

– Jesteśmy podekscytowani przyjazdem do Polski i cieszymy się, że możemy być częścią Areny Design. Postrzegamy Poznań jako bardzo ważny ośrodek twórczy, centrum designu, gdzie zachowana jest doskonała równowaga pomiędzy ludzkimi umiejętnościami, a techniką – mówią projektanci. – Dla nas udział w Arenie Design to możliwość prezentacji polskiej publiczności naszych projektów, a także doskonała okazja do nawiązania współpracy z wiodącymi markami z Polski – dodają.

Arena Design to jedyne w Polsce wydarzenie, które - niezmiennie od 2009 roku jest przestrzenią stworzoną z myślą o potrzebie współpracy projektantów z przedsiębiorcami. Dbając o wysoki poziom targów organizatorzy co roku zapraszają do Poznania dizajnerów, których projekty zachwycają tysiące ludzi na całym świecie. Do tej pory swoją wiedzą o projektowaniu dzielili się m.in. Inga Sempé, Edward Barber, Studio Barber & Osgerby, Brodie Neill, Sander Mulder, Grupa projektowa Fron Design - Sofia Lagerkvist, Charlotte von der Lancken, Anna Lindgren, Francois Azambourg czy Karim Rashid.

– Nasi goście w strefie Forum omawiają z uczestnikami trendy, problemy i możliwości, jakie pojawiają się w świecie wzornictwa przemysłowego – wyjaśnia dyrektor projektu Arena Design, Małgorzata Czubak. – Ogromnie cieszymy się, że w tym roku wykład inaugurujący poprowadzą Nipa Doshi i Jonathan Levien. W ich projektach przejawiają się bowiem elementy różnych kultur, technologii, historii wzornictwa przemysłowego i rzemiosła. Ich prace wpisują się też idealnie w motyw przewodni Areny Design 2017 czyli zmysły – dodaje.

Doshi Levien jest międzynarodowym uznanym studiem projektowym założonym przez projektantów - Nipę Doshi i Jonathana Levien. Nipa dorastała w Indiach i studiowała projektowanie w National Institute of Design. Jonathan natomiast specjalizował się w meblarstwie, a później zajął się wzornictwem przemysłowym. Projektanci poznali się 
w Royal College of Art i od ponad 10 lat pracują razem w swoim londyńskim studio. Ich projekty łączą w sobie elementy kilku światów. Nipa przemyca w nich swoje pochodzenie i szczególną wrażliwość na sztuki wizualne. Podejście do projektowania Jonathana wyrasta na połączeniu precyzji, zmysłowości i głębokiego zrozumienia materiałów. Studio współpracuje z m.in. Moroso, Kvadrat, B & B Italia, Cappellini, Camper, Swarovski. Doshi Levien projektują też dla muzeów i instytucji kultury.

Więcej na: www.arenadesign.pl, www.doshilevien.com

fot.George Powell