SIEMENS NAGRODZIŁ FUTURYSTÓW

TEKST: JUS, ZDJĘCIA: MATERIAŁY PRASOWE

WARSZAWA 29.3.2018

WYDARZENIA

Anna Jaroszewicz zwyciężyła w 5. edycji konkursu Siemens Future Living Award „Człowiek i technologia 2040". Nagrodę w wysokości 15 tysięcy zł otrzymała za projekt „Meet Me. Analog School”. Kolejne dwa miejsca to prace odpowiednio: Miłosza Cichonia i trzyosobowego zespołu w składzie: Maciej Głowacki, Olga Kozłowska i Ryszard Piskorski. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Aleksandra Laudańska, Agnieszka Mróz oraz Jakub Kojder z Kubą Gielatem. W tym roku organizator gali, marka Siemens przyznała także nagrodę specjalną – dla Agnieszki Laudańskiej za jej przedstawienie przyszłości w „Cześć. Jestem Majka”.

W tegorocznej edycji konkursu zadanie polegało na próbie odpowiedzi na nurtujące chyba nas wszystkich pytania: Jak wygląda przyszłość? Jak rozwinie się technologia i jak w tym wszystkim odnajdzie się człowiek? Przed laureatami postawiono ogromne wyzwanie – przedstawienie projektu zatytułowanego „Dzień w 2040”. Projektowanie przyszłości, przewidywanie trendów w oparciu o istniejące tendencje, obserwowanie rozwoju nowych technologii i śledzenie dokonań naukowych to wymagająca i czasochłonna praca. Trzeba podkreślić, że wszystkie zgłoszenia w konkursie były wyjątkowe. A wyłonienie zwycięzców okazało się po raz kolejny niezwykle trudne – komentuje przewodnicząca jury, dr Krystyna Łuczak-Surówka.

Zwycięskie prace zostały uroczyście ogłoszone na gali w warszawskim kinie Iluzjon, a kopertę z nazwiskiem zwycięzcy wniósł na scenę wyjątkowy gość przybyły prosto z… kosmosu - łazik marsjański z Politechniki Łódzkiej.

Future Living Award to konkurs organizowany przez markę Siemens od 2013 roku. Więcej na: www.siemens-home.bsh-group.com/pl/future-living-award

Anna Jaroszewicz zwyciężyła w tegorocznej edycji konkursu Siemens Future Living Award „Człowiek i technologia 2040". Nagrodę w wysokości 15 tysięcy zł otrzymała za projekt „Meet Me. Analog School”.