SCANDIZZO HOUSE. NOWOCZESNY, RODZINNY DOM Z KLASYCZNĄ WIKTORIAŃSKĄ NUTĄ

DOROTA ŁASKI. ZDJĘCIA: DEREK SWALWELL

MELBOURNE 3.5.2020

ARCHITEKTURA

Ten dom znakomicie odzwierciedla styl życia jego mieszkańców - słynnego fryzjera Joeya Scandizzo, jego żony Jane - gwiazdy telewizyjnego show oraz ich trojga dzieci. Projekt Scandizzo House studia Kennon+ jest architektoniczną odpowiedzią na ich tożsamość, wrażliwość oraz potrzebę stworzenia miejsca, które stanie się centrum rodzinnego życia.

Archetypowa forma domu zapewnia jednocześnie poczucie solidności i przytulności. Podczas renowacji zostały zachowane wiktoriańskie zdobienia m.in. ozdobna, żeliwna koronka na elewacji oraz gipsowe gzymsy, które połączono ze współczesny, minimalistycznym designem.

Wchodząc do środka od frontu, przedsionek prowadzi prosto do części wspólnej z tyłu domu oraz ogrodu z basenem. Na parterze znajduje się również sypialnia i gabinet. Piętro zostało całkowicie poświęcone pokojom trzech dorastających chłopców. Otwarta konfiguracja przestrzeni dziennej, jadalnej i kuchennej rozciąga się aż na taras za domem, a wysokie przeszklenia sprawiają, że wnętrze jest zawsze pełne światła.

W wystroju zastosowano połączenie modernistycznych, geometrycznych form z lokalnymi akcentami. Neutralna paleta barw stanowi kojące tło dla tętniącego kolorami życia mieszkańców.

Więcej na: www.kennon.com.au