RUSZYŁA 8. EDYCJA KONKURSU TOP DESIGN AWARD

ŁUKASZ POTOCKI

POZNAŃ 15.10.2015

DESIGN RZECZY WYDARZENIA

Kuchnia, biuro, oświetlenie, a może sport i turystyka? To cztery spośród 16 kategorii konkursu Top Design Award 2016. Produkty, wyróżniające się pod względem wzornictwa, jakości wykonania oraz funkcjonalności można zgłaszać do 2 grudnia 2015 r. Zwycięzców wyłoni jury podczas 8. edycji Areny Design.

Konkurs Top Design Award to jeden z filarów wydarzenia Arena Design. Jego celem jest promocja i upowszechnianie nowych rozwiązań wzorniczych producentów i projektantów oraz wskazanie potrzeby współpracy producenta i projektanta, pozwalającej osiągnąć wysoką pozycję na rynku międzynarodowym.

W tym roku produkty do konkursu można zgłaszać aż w 16 grupach tematycznych: przestrzeń domowa, kuchnia, łazienka, biuro, ogród, przestrzeń publiczna, oświetlenie, elementy wyposażenia i wykończenia wnętrz, materiały i komponenty, elektronika użytkowa, gospodarstwo domowe, sport i turystyka, dziecko, motoryzacja i transport publiczny, nauka i medycyna oraz przemysł.

- Dobrze zaprojektowane produkty, zaspokajające oczekiwania rynku i tym samym jego ostatecznych odbiorców, które są na rynku nie dłużej niż dwa lata lub zostaną wprowadzone do produkcji w roku 2016 mogą zgłaszać do konkursu Top Design Award zarówno producenci, jak i ich projektanci - wyjaśnia Małgorzata Czubak, dyrektor projektu Arena Design. - Zachęcamy do zgłaszania w konkursie produktów o szczególnych walorach wzorniczych, funkcjonalnych, doskonałych pod względem jakości wykonania i zastosowanych materiałów - dodaje.

Wszystkie projekty będą podlegały ocenie jury, w skład którego wejdą eksperci, projektanci, przedstawiciele mediów i instytucji związanych z architekturą i designem. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas Areny Design w dniach 8-11 marca 2016 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Laureaci otrzymaj certyfikat, znak oraz statuetkę doskonałego wzornictwa.

Szczegółowe informacje: www.arenadesign.pl