RUSZA DESIGN ALIVE AWARDS 2020! POZNAJCIE JURORÓW

TEKST: JUS, GRAFIKA: MAGDALENA CZECHOWSKA

WARSZAWA 8.11.2020

DAA2020 DESIGN WYDARZENIA

Zaczynamy dziewiątą edycję nagród Design Alive Awards. Zanim przedstawimy tegorocznych nominowanych, poznajcie Kapitułę Konkursu, która wybierze Kreatora, Animatora i Stratega edycji 2020.

Design Alive Awards to doroczne nagrody przyznawane przez magazyn „Design Alive” wybitnym osobowościom z branży kreatywnej. W tym roku już po raz dziewiąty chcemy docenić twórców za umiejętność odpowiadania na potrzeby zmieniającego się świata i społeczeństwa, za odważne współtworzenie marek, usług, produktów i przestrzeni, za inspirowanie swoich odbiorców i chęć dzielenia się wiedzą. Spośród trzydziestu nominowanych Kapituła konkursu wybierze Kreatora, Animatora i Stratega Roku 2020, zaś Czytelnicy będą mieli możliwość zagłosować na swoich faworytów w internetowym plebiscycie.

Kapitułę Design Alive Awards tworzą w tym roku: Ewa Voelkel-Krokowicz – prezes spółki Pro Design i właścicielka Concordii Design z siedzibami w Poznaniu i Wrocławiu, ubiegłoroczna zwyciężczyni DAA w kategorii Animator; Justyna Kosmala – restauratorka, współwłaścicielka sieci „Charlotte”; Marta Niemywska-Grynasz – projektantka, założycielka Grynasz Studio; Jan Bajtlik – artysta multidyscyplinarny, ubiegłoroczny zwycięzca DAA w kategorii Kreator; Dawid Grynasz – projektant, założyciel Grynasz Studio; Piotr Kalinowski – architekt wnętrz, założyciel pracowni MIXD; Oskar Zięta – projektant, naukowiec, założyciel marki Zieta; Wojciech Trzcionka (przewodniczący Kapituły) – p.o. redaktora naczelnego „Design Alive”. Więcej o jurorach: tutaj

Nagrody przyznane zostaną w trzech kategoriach: Kreator – za kreatywną pracę projektową w dziedzinie designu, architektury, mody; Strateg – za korzystanie z designu w zarządzaniu i budowaniu marki oraz Animator – za promocję i rozwój designu w Polsce. Zwycięzcy konkursu, jak co roku, otrzymają statuetkę stworzoną przez projektanta i naukowca Oskara Ziętę. Obiekt jest pokryty trzema mikronami szlachetnego materiału – miedzi. Niezabezpieczona lakierem, czuła na każdy dotyk statuetka to symbol otwartości na ludzi i ich piękne idee.

Dziękujemy partnerom, firmom Schattdecor i Zieta oraz Concordia Design za wsparcie i zaangażowanie w realizację Design Alive Awards 2020. Regulamin konkursu dostępny jest tutaj