RIZZ: PROSTOTA JUŻ „NA WEJŚCIU”

MAR

NIJKERK 19.8.2013

DESIGN LUDZIE RZECZY

O tym, jak ważne jest tzw. "pierwsze wrażenie", nikogo specjalnie przekonywać nie trzeba. Także w sytuacji, gdy otwieramy drzwi i po raz pierwszy trafiamy do nieznanego nam miejsca. O estetykę przedsionków, korytarzy i przedpokojów dba holenderska marka RiZZ.

Jej Entrance Collection to cały system rozwiązań niezbędnych do zawieszania, odwieszania, odkładania części garderoby. Holendrzy z RiZZ stawiają jednak na minimalizm i prostotę - poszczególne elementy wykonane z mocnych kruszców lubią przylegać np. do ścian, tworząc zarazem finezyjne, choć nie barokowe kompozycje. W kolekcji znajdziemy i wieszaki na płaszcze czy kurtki, specjalne pojemniki na parasole, miejsce na kapelusze czy krawaty i wszelkie inne elementy garderoby. A także np. wycieraczkę. Konstrukcje obiektów są jednak bardzo przyjemna, nie narzucają się i nie przytłaczają.

- Nasza fabryka jest miejscem magicznym. Warto o niej pomyśleć jako miejscu, w którym rzemiosło jest czymś naturalnym, ponieważ kochamy przedmioty, które w niej wytwarzamy. Odkąd mój dziadek założył firmę w latach 40. naszą największą wartością były rzemiosło oraz lokalne zasoby - przyznaje Sebastiaan Zuiddam z marki RiZZ. Ceny za przedmioty marki RiZZ zaczynają się od kilkudziesięciu euro.

Więcej: www.rizz.nl

Entrance Collection. fot. Materiały prasowe

Kolekcja służy m.in. do zawieszania, odwieszania, odkładania części garderoby. fot. Materiały prasowe

Poszczególne elementy są wykonane z mocnych kruszców i lubią przylegać np. do ścian. fot. Materiały prasowe

W kolekcji znajdziemy i wieszaki na płaszcze czy kurtki, specjalne pojemniki na parasole, miejsce na kapelusze czy krawaty. fot. Materiały prasowe