PRZYJAŹŃ NA CAŁE ŻYCIE

JARDA RUSZCZYC

MEDIOLAN 13.8.2014

DESIGN RZECZY

Wymiana doświadczeń, chęć dzielenia się wiedzą, tradycjami wytwarzania, wspólne poszukiwanie źródeł. Tak działa grupa This is very dangerous.

Formację tworzy 27 projektantów, pochodzących z 17 krajów i 4 kontynentów. Wśród nich są twórcy z Hiszpanii, Cypru, Szwecji, Francji, Islandii, Włoch, Chin czy Meksyku.- Nie jesteśmy tylko kolektywem projektantów, ale także grupą dobrych przyjaciół - deklarują. Zaznaczają również, że łączy ich wspólnota doświadczeń - wszyscy w ten czy inny sposób poznali się podczas pracy w Vitra Design Museum. To tam, podczas warsztatów prowadzonych przez znanych twórców, rodzą się przyjaźnie. Taki los spotkał właśnie projektantów, działających obecnie pod szyldem TIVD. - Mocno wierzymy w potencjał, jaki drzemie w kooperacji. Oferujemy naszą wiedzę, badamy rozwój produktów, jesteśmy ciekawi nowych materiałów a także poszukiwań transkulturowych - deklarują członkowie TIVD.

W ostatnich miesiącach grupa przygotowała zbiorową ekspozycję "My Grandmother", którą prezentowano podczas tegorocznej edycji Salone Internazionale del Mobile w Mediolanie. To na niej twórcy powrócili do korzeni, nawiązując do emocjonalnych relacji z osobami, z którymi przeszli wspólnie część życia. W efekcie powstały bardzo prywatne obiekty, które sięgają do rodzinnych historii.  Są naznaczone emocjonalnym stosunkiem, właśnie przez bliskie relacje z osobami, które wywarły wpływ na życie każdego z projektantów.

Więcej: www.thisisverydangerous.com