Przyjaźń na całe życie

mediolan | jarda ruszczyc

13 sierpnia 2014 | Design | Rzeczy |

Wymiana doświadczeń, chęć dzielenia się wiedzą, tradycjami wytwarzania, wspólne poszukiwanie źródeł. Tak działa grupa This is very dangerous.

Formację tworzy 27 projektantów, pochodzących z 17 krajów i 4 kontynentów. Wśród nich są twórcy z Hiszpanii, Cypru, Szwecji, Francji, Islandii, Włoch, Chin czy Meksyku.- Nie jesteśmy tylko kolektywem projektantów, ale także grupą dobrych przyjaciół – deklarują. Zaznaczają również, że łączy ich wspólnota doświadczeń – wszyscy w ten czy inny sposób poznali się podczas pracy w Vitra Design Museum. To tam, podczas warsztatów prowadzonych przez znanych twórców, rodzą się przyjaźnie. Taki los spotkał właśnie projektantów, działających obecnie pod szyldem TIVD. – Mocno wierzymy w potencjał, jaki drzemie w kooperacji. Oferujemy naszą wiedzę, badamy rozwój produktów, jesteśmy ciekawi nowych materiałów a także poszukiwań transkulturowych – deklarują członkowie TIVD.

W ostatnich miesiącach grupa przygotowała zbiorową ekspozycję „My Grandmother”, którą prezentowano podczas tegorocznej edycji Salone Internazionale del Mobile w Mediolanie. To na niej twórcy powrócili do korzeni, nawiązując do emocjonalnych relacji z osobami, z którymi przeszli wspólnie część życia. W efekcie powstały bardzo prywatne obiekty, które sięgają do rodzinnych historii.  Są naznaczone emocjonalnym stosunkiem, właśnie przez bliskie relacje z osobami, które wywarły wpływ na życie każdego z projektantów.

Więcej: www.thisisverydangerous.com

no images were found

Powiązane artykuły:

Fascynująca filmowa opowieść o ikonach meblarstwa. Koniecznie musicie to zobaczyć!

Ocean krzeseł

Weil am Rhein | 12 maja 2020

Fascynująca filmowa opowieść o ikonach meblarstwa

ŁDF 2015. Konsekwencje

Konsekwencje

Łódź | 30 sierpnia 2015

ŁDF, 8-18.10, pod hasłem "Konsekwencje".

Kalendarium 2015 „Design Alive”. Tu trzeba być!

Tu trzeba być!

Cieszyn | 2 stycznia 2015

Oto nasze kalendarium na pierwsze miesiące 2015 roku.