PRAWIE JAK LAMPA GAZOWA

MAC

3.7.2012

RZECZY

Gus to najnowszy projekt pochodzącej z Polski a mieszkającej w Wiedniu Patrycji Domańskiej. Przygotowała go wspólnie z Feliksem Gieselmannem. Oboje postanowili uchronić od zapomnienia formy dawnych lamp gazowych.

Inspiracją dla dwójki projektantów stały się jednak nie tylko klasyczne lampy, coraz częściej znane jedynie z fotografii czy rodzinnych opowieści. Punktem wyjścia okazało się również oświetlenie znane np. z kempingów oraz atmosfera organizowanych tam ognisk.

Te odniesienia pozwoliły im na stworzenie prostych, niemal graficznych kształtów lampy. Wpisany w projekt minimalizm uprościł także samo emitowane światło. Lampa Gus nie tylko sprawdza się jako statyczny element oświetlenia w domu, ale także może stać się dobrym towarzyszem podróży podczas zamiejskich wypadów.

Lampa ma cylindryczną podstawę oraz stożkowate zwieńczenie. Jest lakierowana proszkowo na kolor stalowoniebieski bądź biały. Wyposażono ją w klosz w wariancie przezroczystym bądź też białym. Gus jest na razie prototypem.

Więcej: www.patrycjadomanska.com

Gus - projekt Patrycji Domańskiej. fot. Materiały prasowe

Lampa ma cylindryczną podstawę oraz stożkowate zwieńczenie. fot. Materiały prasowe