Stan nieważkości

Wiedeń. Jedno z najbardziej zielonych miast świata, wypełnione zabytkowymi perłami architektury, to idealne miejsce, by wieść życie jak z bajki.  Realizowane tu projekty zachwycają pod każdym względem, nie inaczej jest w przypadku Penthausu L, najnowszego projektu wiedeńskiej pracowni Destilat.

165 m kw. mieszkania oraz zawrotne 380 m kw. tarasu zlokalizowane są na 9. i 10. piętrze nowego wieżowca. Poczucie wysokości, którym można napawać się w otoczeniu zewnętrznej sauny, jacuzzi i basenu znajduje odbicie w aranżacji wnętrza. Wszystkie elementy zdają się delikatnie unosić nad podłogą.

Na pierwszy plan wybija się, wykorzystanie orzechowego drewna w postali lameli i paneli ściennych, które skrywają liczne zakamarki do przechowywania oraz maskują część drzwi. Ciepły odcień drewna podbija gra kontrastów w zestawieniu z jasnym, wielkoformatowym gresem imitującym marmur i białymi akcentami. Zaokrąglone formy, podświetlane lustra oraz welurowe meble wskazują inspirację latami 70.

W salonie centrum przestrzeni wyznacza biokominek. Lekko podwyższony, osadzony w marmurowym cokole. Lśniąca powierzchnia czarnego marmuru rozciąga się na całą ścianę, podkreślając płomienie i rozpraszając światło padające z pobliskiego przeszklenia. Pozory nieważkości podtrzymują unoszące się w powietrzu stopnie prowadzące na piętro, wsparte jedynie na pojedynczej metalowej szynie.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Artystyczna odsiecz polska

Odsiecz Polska

wiedeń | 20 września 2014

VIENNAFAIR - targi promocji sztuki - już na początku października.