POWRACA SŁYNNY FOTEL 366 JÓZEFA MARIANA CHIEROWSKIEGO

WOJCIECH TRZCIONKA

ŁÓDŹ 24.5.2015

DESIGN RZECZY

Dwójka projektantów, Agata Górka i Maciej Cypryk, postanowiła wznowić produkcję słynnego fotela 366, najpopularniejszego fotela w czasach PRL. - Jest on dla nas czymś w rodzaju polskiej Vitry - geniusz tego projektu polega na tym, że idealnie odpowiada na potrzeby klienta - przekonują twórcy marki 366 Concept Design & Lifestyle.

Fotel 366 zaprojektowany w 1962 roku przez Józefa Mariana Chierowskiego w Dolnośląskiej Fabryce Mebli w Świebodzicach był produkowany aż do połowy lat 80. Fotel Chierowskiego był prosty w produkcji ze względu na swoją zgrabną formę, a jednocześnie wygodny dzięki tapicerowanemu siedzisku w kształcie trapezu, przez co stał się hitem sprzedażowym w PRL - rozszedł się w ilości ok. 1 mln egzemplarzy!

Dziś, ze względu na modę na vintage, fotel 366 powraca na różnego typu aukcjach w internecie, jest też odnawiany i oferowany przez wiele sklepów.

Agata Górka i Maciej Cypryk postanowili jednak pójść dalej i wznowić produkcję słynnego fotela 366 na wyłącznej licencji do praw autorskich. Oryginalny fotel został wzbogacony o cały zestaw mebli: stoliki, lampkę, sofę, fotel bujany, podnóżek.

- Fotel jest niewielki, wygodny, lekki, wytrzymały, a do tego estetyczny i prosty w konstrukcji. Taki fotel idealnie spełniał potrzeby klientów w latach 60. i spełnia je dziś. To nie przypadek, że sprzedało się ponad milion jego egzemplarzy i nie schodził z linii produkcyjnych przez ponad 20 lat! - przekonują twórcy marki.

Więcej na: www.366concept.com

1 366 Concept Design & Lifestyle (31)

unnamed-1

unnamed

366 Concept Design & Lifestyle (49)

366 Concept Design & Lifestyle (73)

366 Concept Design & Lifestyle (86)

366 Concept Design & Lifestyle (96)

366 Concept Design & Lifestyle