PORCELANA Z AUTORSKĄ SYGNATURĄ

JOANNA SZCZYGIEŁ

ĆMIELÓW 14.2.2017

DESIGN RZECZY

Ćmielów Design Studio zaprezentowało na targach Ambiente (10-14 luty) we Frankfurcie nad Menem całą gamę nowych produktów zrealizowanych dla Polskich Fabryk Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież”.

– W dzisiejszych czasach rynek zdominowany jest produktami bez serca i indywidualizmu, wychodzącymi spod maszynowej „igły”. Te równe, bez skazy twory prezentują chłodny przemysł, z którym chcemy igrać, nadając naszym kolekcjom głębi, duszy, osobowości i ludzkiego wyrazu. Oddając w ręce użytkownika produkt z niepowtarzalną, autorską sygnaturą – mówi Marek Cecuła, dyrektor artystyczny Ćmielów Design Studio.

Na stoisku ĆDS zadebiutowało wiele nowych propozycji, a każda z nich miała utrwalony w sobie dotyk ludzkich rąk. Hand Painted przykuwa uwagę cieniowaną spiralą, kolekcja Craft łączy ergonomiczną formę, z subtelnie przemyconymi emocjami, a pełna japońskiej estetyki Zen jest odpowiedzią studia na fascynacje kulturą i kuchnią orientalnego wschodu. Raster, nowy zestaw do podawania herbaty, zaprasza do zabawy w kolory, skojarzenia oraz kształty. Kolekcja składa się z geometrycznych talerzyków, imbryka i filiżanek, dostępnych w kolorach czarnym, kobaltowym i szarym. Niekonwencjonalną formę znajdziemy również w serii Black&White, w której nie tylko kolor jest kontrastowy, ale również zestawienie elementów. Część z nich została stworzona ręcznie, a część pochodzi z asortymentu produkowanego przez fabrykę. Całość tworzy oryginalny, użytkowy komplet dający nowe możliwości serwowania potraw i układu stołu.

Więcej na: www.porcelana-cmielow.pl

cmielow_designalivemag - 7

Kolekcja Raster. fot. materiały prasowe

Zestaw Hand Painted. fot. materiały prasowe

Zestaw Jackson. fot. materiały prasowe

Zestaw Black&White. fot. materiały prasowe

Zestaw Craft. fot. materiały prasowe

Zestaw Rock&Salt. fot. materiały prasowe