POLY, CZYLI MISKI Z FORNIRU

MAC30.8.2012

RZECZY

Niezwykłą kolekcję mis stworzył czeski projektant Martin Žampach. Jego projekt pod nazwą Poly to nic innego jak naczynia, wykonane z forniru oraz drewna korkowego.

Kolekcja składa się z misek o różnych rozmiarach i proporcjach. Dla potrzeb tego projektu Žampach opracował specjalny materiał, łącząc fornir z drewnem korkowym. Takie zestawienie pozwala na ekstremalne kształtowanie przedmiotów, wszystko dzięki znakomitym właściwościom elastycznym. Miski są sześciokątne, a poszczególne części każdej z nich pozwalają na tworzenie bardzo wytrzymałej struktury.

Miski można zestawiać ze sobą na różne sposoby, przede wszystkim mogą być używanej jako ozdoby przestrzenne, tworząc zarazem całkiem niezłe złudzenia w relacji przedmiotów w 2D i 3D. Są funkcjonalnie bardzo proste, mogą służyć choćby jako drobne akcesoria na stół czy biurko.

Poly to na razie prototyp, po raz pierwszy kolekcję zaprezentowano w berlinie podczas festiwalu DMY jako część projektu Colabseries.com. Przy pracy nad tym pomysłem Žampachowi pomagali Matěj Chabera, Elwin van der Hoek i Štěpán Rous.

Więcej: www.martin.zampach.com

Nowy projekt Martina Žampacha. fot. Materiały prasowe

Poly powstaje z ołączenia forniru i drewna korkowego. fot. Materiały prasowe