Jelonek na kanapie, czyli światowy design w Domotece

Warszawa | TP

3 lipca 2013 | Design | Ludzie | Rzeczy | Wydarzenia |

O produktach dostępnych w Domotece, prezentowanych na światowych targach opowiada Tomasz Tarasewicz, stylista warszawskiego centrum wyposażenia wnętrz:

Targi, wystawy, pokazy. Sezon na imprezy związane z designem trwa w najlepsze. Jest to czas, kiedy projektanci, dystrybutorzy i miłośnicy wzornictwa poznają, co piszczy w sferze światowego wzornictwa. Sprawdzają także, jakie nowości i rozwiązania najlepsze marki proponują na nadchodzące miesiące.

O produktach dostępnych w Domotece, prezentowanych na światowych targach opowiada Tomasz Tarasewicz, stylista warszawskiego centrum wyposażenia wnętrz:

Targi, wystawy, pokazy. Sezon na imprezy związane z designem trwa w najlepsze. Jest to czas, kiedy projektanci, dystrybutorzy i miłośnicy wzornictwa poznają, co piszczy w sferze światowego wzornictwa. Sprawdzają także, jakie nowości i rozwiązania najlepsze marki proponują na nadchodzące miesiące.

Wzornictwo w Polsce stoi mocno. Zarówno rodzime, jak i zagraniczne. Piękne przedmioty odgrywają w życiu Polaków coraz większą rolę, co staje się widoczne w przestrzeni publicznej, prywatnych mieszkaniach, a także na wszelkich targach i wystawach, w których biorą udział projektanci czy firmy.

Warszawska Domoteka ma to szczęście, że pod jej skrzydłami działają znane, marki oferujące produkty z najwyższej światowej półki, tak jakościowej, jak wzorniczej. Dzięki temu warszawiacy, a także chętnie odwiedzające centrum osoby spoza miasta, mogą poznać projekty, które zachwyciły gości podczas zagranicznych targów.

Jedno z takich wydarzeń to iSaloni – jedno z najbardziej znanych i globalnie cenionych targów wyposażenia wnętrz. Ostatnia impreza zebrała ponad 2000 wystawców z całego świata, którzy pokazali swoje produkty i przyszłościowe projekty ponad 300 tys. gości. Wśród nich znalazło się wiele firm, oferujących swoje produkty ą także za pośrednictwem polskich dystrybutorów. Jednym z nich jest salon Willow House, który w swoim bogatym asortymencie posiada meble marek Sika-Design czy Cane-line, oferujących doskonałe meble ogrodowe. Wiele z nich, jak kolekcja Icons marki Sika-Design, jest laureatami nagród na innych międzynarodowych wystawach. Podobnie zresztą jak firma Muuto, której szeroki wachlarz produktów jest dostępny w salonie NAP, a która to również była obecna podczas tegorocznych targów w Mediolanie.

Domoteka nie zaniedbuje również dodatków. Szczególnie, że podczas iSaloni 2013 odbyło się biennale oświetlenia. Salon LABO.TECH przywiózł z Mediolanu fantastycznie zaprojektowane lampy wiszące – hit tegorocznych targów. Pharaoh spod szyldu LightYears, która wyłączona przypomina lustro, po zapaleniu staje się niemal przezroczysta. Cloudy, projekt dla firmy Fabbian, to klosz wykonany z połączenia szkła mlecznego i transparentnego. Nazwę zawdzięcza podobieństwu do obłoku. Niestandardowym projektem jest kinkiet Marnin włoskiej firmy Karman, który przedstawia głowę jelonka z żarówką w miejscu nosa.

Mediolańskie targi to nie jedyna impreza z branży wyposażenia wnętrz, która odbyła się w ostatnim czasie. 9 czerwca zakończyła się wystawa wzornictwa DMY w Berlinie. Jej istotną częścią był Polish Design Focus – ekspozycja polskiej sztuki wnętrzarskiej. Echa tej wystawy rozbrzmiewają w mediach, gdyż nasze rodzime propozycje zrobiły w niemieckiej stolicy olbrzymią furorę. Wśród obecnych tam wystawców pojawiły się dwie marki, których salony mieszczą się w Domotece.
Pierwszym jest firma NOTI, która gościła także w zeszłym roku na włoskich targach. To polska, stawiająca na rozwój marka, odnosząca coraz więcej sukcesów. W obecnej ofercie, poza wcześniejszymi projektami, posiada nowe, które zdobywają rzesze nowych fanów. Bez wątpienia są nimi stołki Trefle, przypominające kształtem czterolistną koniczynę. Co ciekawe, dzięki samodzielnemu blatowi mogę pełnić także funkcję stolika. Inna, wprowadzona do sklepu kolekcja to LCD. Serię sof nie bez kozery nazwano tak jak nowoczesne telewizory, gdyż same meble także są ultra cienkie. Oczywiście bez uszczerbku na funkcjonalności. Technologia wykonania sprawia, że sofy są idealne do siedzenia, leżenia czy spania.
Meble Vox, także obecne podczas DMY w Berlinie, zaprezentowały kolekcję mebli dla dzieci Smart by VOX. Seria pozwala na samodzielne konstruowanie potrzebnych elementów, dostosowując wszystkie sprzęty do indywidualnych potrzeb. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom meble dosłownie rosną wraz dzieckiem.

Domoteka jest miejscem, do drzwi którego często pukają cenione marki. Dzięki temu w swojej ofercie posiada znane i wielokrotnie nagradzane produkty. Klienci Domoteki, przechadzając się jej alejkami, mogą poczuć atmosferę międzynarodowych imprez designerskich. Zatem jeszcze sporo przed nami, bo sezon targowo-wystawowy tak szybko się nie kończy.

Więcej: www.domoteka.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Design w samym centrum

Design w samym centrum

Warszawa | 28 lutego 2024

Stołeczna Domoteka przedstawiła plany na 2024 rok. Będzie się działo!