POLSKI PROJEKT DOCENIONY W EUROPIE

ZDJĘCIA: JOEL HAUCK

WARSZAWA 31.10.2019

ARCHITEKTURA WYDARZENIA

European Property Awards kolejny raz nagradza polską pracownię. W kategorii Interior Design Private Residence najlepszy okazał się projekt domu kwadrantowego stworzony przez pracownię PULVA

Konkurs European Property Awards co roku wskazuje najlepsze projekty architektoniczne i projektantów z krajów europejskich. W tegorocznej edycji nagrodę za najlepszy projekt w kategorii „Interior Design Private Residence” otrzymało studio architektury wnętrz PULVA, które już od ponad dekady specjalizuje się w projektowaniu apartamentów, domów i dużych rezydencjach.

Doceniony przez jury projekt to wnętrze domu jednorodzinnego zlokalizowanego na warszawskim Wilanowie. Budynek powstał we współpracy dwóch biur architektonicznych – KWK PROMES odpowiedzialnego za bryłę – oraz pracowni PULVA odpowiedzialnej za architekturę wnętrza. Prace projektowe trwały od 2013 roku, a sam proces budowy został zakończony w 2018. Dom uzyskał nazwę „kwadrantowy” za sprawą zewnętrznego ruchomego tarasu podążającego za słońcem. Jest to ruchomy moduł inspirowany kwadrantem, dawnym przyrządem służącym do wyznaczania pozycji gwiazd.

Quadrant House

Quadrant House

Pulva_designalive - 6

Quadrant House

Quadrant House

Quadrant House


PULVA

Studio architektury wnętrz PULVA, założone w 2009 roku przez Adama Pulwickiego, specjalizuje się w projektowaniu wnętrz najwyższej jakości dla najbardziej wymagających klientów prywatnych i firm. W pracowni działa profesjonalny zespół architektów wnętrz, dla którego najważniejsza jest estetyka i jakość tworzonej przestrzeni. W portfolio Studio PULVA znajdują się projekty domów i apartamentów w wielu pięknych miejscach w Polsce.

Adam Pulwicki

Architekt wnętrz z ponad 20-letni doświadczeniem. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Załozyciel i członek zarządu Stowarzyszenia Architektów Wnętrz. W zawodzie pracuje od 1998 roku, współtworzył pracownię architektoniczno-wnętrzarską ARC ARCHITEKCI. W 2009 roku założył własne studio architektury wnętrz PULVA.

Pulva_designalive - 2

Pulva_designalive - 1