PODKRĘĆ ZMYSŁY Z KATIE EARY [ZDJĘCIA]

TEKST: JOANNA SZCZYGIEŁ, ZDJĘCIA: MATERIAŁY PRASOWE

WARSZAWA 10.4.2016

DESIGN MODA RZECZY

Katie Eary, londyńska projektantka odzieży męskiej, stworzyła bajecznie kolorową limitowaną kolekcję zastawy stołowej i domowych tekstyliów dla IKEA. Kolekcja GILTIG jest pierwszą serią stworzoną dla szwedzkiej marki przez projektanta mody. Ma to być sposób na odkrywanie zupełnie nowych kierunków myślenia w projektowaniu wyposażenia wnętrz. Kolekcja jest już dostępna w Polsce.

Katie Eary podobnie jak IKEA wierzy, że nawet pojedynczy element, jeśli jest wystarczająco wyjątkowy, może odmienić całe wnętrze. A co najważniejsze – ten pojedynczy element może być prosty. Mając to na względzie, IKEA i Katie Eary wspólnie przenieśli odlotowe wzory projektantki do świata wyposażenia domu.

ph131411_i

- Nasza nowa kolekcja jest skierowana do każdego, kto poprzez wnętrze swojego domu pragnie wyrazić osobowość i wyróżnić się spośród tłumu. GILTIG to zaproszenie, by podkręcić zmysły – szaleństwo kolorów i wzorów, jakiego jeszcze nie było. Cieszymy się ze współpracy z Katie Eary, ponieważ dzięki produktom z kolekcji każdy może mieć odrobinę świata mody w swoim domu - podkreśla Małgorzata Jezierska, specjalista ds. PR, IKEA Retail w Polsce.

Limitowana seria londyńskiej projektantki to m.in. talerze, kubki, miski, bawełniane torby, poszewki na poduszki czy fartuchy. Wszystkie produkty wyróżniają się oryginalnymi wzorami i nasyceniem wyrazistych kolorów. Czerwony mózg, błękitna ryba lub gałka oczna to tylko niektóre motywy, które dzięki cyfrowemu drukowi mogły się znaleźć na produktach IKEA.

ph131672_i

- Jestem projektantką odzieży męskiej, ale uwielbiam też meble i artykuły wyposażenia wnętrz, więc kiedy dostałam tę propozycję, od razu wiedziałam, że to jest to. Dobry dom wcale nie polega na wypełnianiu przestrzeni szpanerskimi, efekciarskimi przedmiotami, ale na posiadaniu rzeczy, które uzupełniają twoją osobowość. Dzięki temu, gdy wchodzisz do czyjegoś domu, masz wrażenie, jakbyś znalazł się w głowie danej osoby - komentuje Katie Eary.

Znakiem rozpoznawczym projektów Katie Eary są unikalne wzory i miks wyrazistych kolorów. Nieustanne przesuwanie granic, zabawa kształtami i nadrukami to elementy, które wyróżniają jej projekty. Taka też jest kolekcja GILTIG, o której sama projektantka mówi: - Chcę by kolory przyprawiały o zawrót głowy. Jestem podekscytowana faktem, że mogę wnieść trochę żywiołowości do zwykłych domów. To wspaniałe uczucie, że mogę wprowadzić do nich choć trochę osobowości.