Plakat „Love”. Beata Śliwińska Barrakuz to z wykształcenia architektka krajobrazu i graficzka, z zamiłowania i zawodu projektantka, ilustratorka oraz set designerka, fanka kolażu na którym opiera swój styl pracy.

POBIERZ ZA DARMO PLAKAT „LOVE” BARRAKUZ + DA! NIECH ROZPRZESTRZENIA SIĘ MIŁOŚĆ, NIE WIRUS!

WARSZAWA 24.4.2020

COVID-19 DESIGN

Wraz z Barrakuz udostępniamy Wam plakat „Love” przygotowany specjalnie do ostatniego wydania magazynu „Design Alive”. Możecie go pobrać za darmo w dwóch formatach, wydrukować i cieszyć się miłością przez cały rok! Dziękujemy że jesteście z nami! Niech design żyje również w czasach zarazy – niech rozprzestrzenia się miłość, nie wirus! Design Alive!

– Jest to miks projektu ilustracyjnego, gdzie główna część czyli serce, zostało przeze mnie zaprojektowane, z kolażem digitalowym w technice przestrzennej, którą sobie już jakiś czas temu upodobałam – opowiada o swojej pracy Beata Śliwińska Barrakuz. – Motywem inspiracyjnym były malarskie oczy Susannah Carlson, sporo też ducha Henry'ego Matissa czy mojego ulubionego cyklu projektów Ives'a Saint Laurenta, który to wystosowywał rokrocznie miłosne pocztówki – wydzieranki do swoich przyjaciół (kolekcję projektów zobaczyłam pierwszy raz w posiadłości-ogrodzie Ivesa w Marakeszu – Jardin du Majorelle). Ujęła mnie wtedy prostota przekazu, wręcz naiwność wizualna. Dlatego też chciałam w bardzo czysty sposób umieścić sygnaturę „Love”, która zamyka projekt. Miłość jest tutaj opiekuńcza, wszechobecna, spokojna ale i subtelna, czy intrygująca. A zawsze chcę zatrzymać oczy odbiorcy i dać mu pole do indywidualnego odczytu,  wybrania fragmentu projektu, w którym może jest obecnie? A może pozostawić miejsce na kwestionowanie? Do interpretacji.

Plakat dostępny jest w dwóch formatach - B2 i A3. Pobrać go można tutaj, wystarczy zapisać się do naszego newslettera.