WYJĄTKOWE REALIZACJE

TEKST PROMOCYJNY

BIESZKOWICE K/GDYNI 10.3.2017

DESIGN INTER DOOR

INTER DOOR to marka jednego z czołowych producentów drzwi w Polsce, które wyróżniają się nie tylko swoją jakością czy designem, ale również funkcjonalnością. Dlatego tak często drzwi tej marki, można spotkać w obiektach użyteczności publicznej, takich jak np. hotele, lotniska czy też duże biurowce. Jednym z przykładów takiej realizacji, jest wszystkim dobrze znane centrum designu – Concordia Design w Poznaniu. Za projekt przebudowany odpowiedzialne jest biuro projektowe VOLTA DESIGN Mariusz Szmytkowski.

Jeśli myślimy o miejscu, które stworzono z myślą o kreatywności, innowacji i designie to nasuwa nam się Poznań a dokładnie Concordia Design. To tutaj biznes spotyka się z designem. Ich oferta obejmuje projekty dla firm i instytucji, dla dorosłych i dla dzieci - we wszystkich tych obszarach ich misją jest edukacja wokół designu. Warsztaty, spotkania… kalendarz na każdy kolejny miesiąc jest pełen wydarzeń.

Za projekt przebudowy poznańskiego centrum designu, odpowiada biuro projektowe VOLTA DESIGN Mariusz Szmytkowski. Budynek z założenia projektowany był jako obiekt przemysłowy z przeznaczeniem na drukarnię. Jednak przez wiele lat niszczał, do momentu aż nie pojawił się nowy inwestor z pomysłem na niego. Projekt od początku nie zakładał diametralnej przebudowy budynku, inwestorom oraz projektantom zależało na zachowaniu industrialnego charakteru np. tak zaprojektowano klatki, że pozostawiono stare okna, dzięki czemu uzyskano efekt lekkości i przestronności. Instalacje elektryczne znajdują się pod stropami dzięki czemu dodatkowo podkreślono przemysłowy charakter miejsca. Posadzki zostały wykonane w betonie przemysłowym, a odkryte cegły pomalowane w kolorze złamanej bieli.

W projekcie wykorzystano drzwi marki INTER DOOR – postawiono tu na biel, która idealnie pasuje do loftowego charakteru wnętrz. Co więcej wybrano drzwi w wykończeniu na wysoki połysk. Dzięki czemu całość tworzy zgrany duet z szorstkością cegły i betonowymi posadzkami. Ciekawostką może być, że pod tak samo wyglądającymi drzwiami kryją się różne funkcjonalności jak np. drzwi podwójne do pomieszczeń konferencyjnych, drzwi pojedyncze do łazienek, ale też drzwi przeciwpożarowe. Część z nich posiada również naświetla, czyli szklaną powierzchnię nad drzwiami, która dodatkowo rozjaśnia wnętrze. INTER DOOR posiada całe spektrum rozwiązań dostosowanych do potrzeb wynikających z użytkowania i przeznaczenia drzwi.

Minimalizm zastosowany we wnętrzach budynku powoduje, że dzisiaj budynek jest tłem do bardzo wielu działań w różnych dziedzinach, związanych z innowacyjnością i designem.

INTER DOOR chętnie współpracuje z projektantami i architektami, widać to po wielu wspólnie zrealizowanych projektach. Za każdym z tych projektów stoi sztab ludzi, który jest w stanie zrealizować każde zamówienie według indywidualnego projektu.

Więcej na: www.interdoor.pl