PIERWSZY W POLSCE HILTON RESORT. WAKACJE Z PIĘKNYM WIDOKIEM NA BAŁTYK

TEKST: JUS, ZDJĘCIA: JAM KOLEKTYW

ŚWINOUJŚCIE 29.5.2020

DESIGN MIEJSCA

W Świnoujściu otwarto pierwszy w Polsce Hilton Resort. Do dyspozycji gości jest tu 173 pokoi i apartamentów, każdy z prywatnym balkonem.

Styl hotelu można opisać jako eleganckie art-deco, łączące stonowane kolory z wyrafinowanymi fakturami i materiałami najwyższej jakości. - Projekt Hilton Resort jest ściśle związany z otoczeniem. Wygląd budynku i jego wnętrz został zainspirowany morzem. W przestrzeni dominują zaokrąglone, faliste kształty oraz naturalne kolory ziemi i morskiej flory. Te spójne, ale intrygujące formy, kolory i faktury, zastosowane w całym obiekcie, dały poczucie komfortu, pozwalając jednocześnie postrzegać przestrzeń w sposób wielowymiarowy - mówi Łukasz Pisarek, główny architekt Zdrojowa Invest.

W wielu miejscach pojawiły się materiały hiszpańskiej marki Cosentino, lidera w branży płyt wielkopowierzchniowych. Wiele powierzchni w hotelu zostało pokrytych konglomeratem kwarcowym Silestone by Cosentino, w jednym z jego najbardziej eleganckich odcieni - Eternal Calacatta Gold. Materiał ten, zastosowany na wielu płaszczyznach o łącznej powierzchni blisko 700 m kw, stworzył - w połączeniu z różnorodnymi teksturami i ciepłymi tonami drewna - niezwykle stylową przestrzeń.

- Projekt musiał spełniać najwyższe wymagania estetyczne, a jednocześnie zapewniać trwałość wdrożonych rozwiązań i produktów. Aby to osiągnąć, po etapie projektowania wszystkie propozycje materiałów zostały zweryfikowane przez wykonawców. Niektóre elementy z kamienia naturalnego zostały zastąpione przez Silestone, szczególnie ze względu na jego właściwości i odporność na czynniki zewnętrzne - dodaje Łukasz Pisarek.

Więcej na: www.cosentino.comwww.hiltonhotels.com