PIĘKNY MID-CENTURY MODERN W KAWIARNI

29.10.2019

ARCHITEKTURA MIEJSCA

Gdy mocny kolor odgrywać pierwszoplanową rolę, jakość materiału, forma i siła detali nabiera olbrzymiego znaczenia. Reimann Architecture tworzy tradycyjną kawiarnię z piekarnią inspirowaną stylem lat 50.


Mid-century modern, który rozwijał się w połowie XX wieku wrócił z przytupem do naszych salonów. Trend wnętrzarski popodkreśla funkcjonalność, wyraziste kształty przy zachowaniu dużej prostoty. Elegancja, przestronne wnętrza, ciepłe kolory i kontrasty zarówno w palecie barw, jak i w formach mebli. Takie stały się również wnętrza kawiarni stworzonej przez pracownię Reimann Architecture.

Panele wykonane z orzecha amerykańskiego to dominujący element aranżacji, który pięknie kontrastuje z podłogą o nieregularnych kształtach. Mosiężne detale wkomponowane zostały w meble i akcesoria, zwłaszcza w minimalistyczne oświetlenie. Widzimy organiczne, miękkie kształty – typowe dla stylu z połowy wieku – interpretowane i modyfikowane we współczesny sposób. Poduszki i krzesła, tapicerowane jasnoróżowym aksamitem wspaniale współgra z intensywnym i wszechobecnym brązem. Marmur Carrara, zastosowany na blatach podkreśla klasyczną elegancję, w formie sześciokątnych płytek podłogowych przypomina elementy tradycyjnej piekarni. Półkuliste lampy marki Bocci zmiękczają mocny charakter paneli ściennych.

mid_century_modern_designalive - 1

mid_century_modern_designalive - 2

mid_century_modern_designalive - 3

mid_century_modern_designalive - 4

mid_century_modern_designalive - 5

mid_century_modern_designalive - 6

mid_century_modern_designalive - 7

mid_century_modern_designalive - 8

mid_century_modern_designalive - 9

mid_century_modern_designalive - 10

mid_century_modern_designalive - 11

mid_century_modern_designalive - 12

mid_century_modern_designalive - 13

mid_century_modern_designalive - 14

mid_century_modern_designalive - 15