OSIEM RED DOTÓW DLA POLSKI!

TEKST: DOROTA ŁASKI, ZDJĘCIA: KATARZYNA KURAL SADOWSKA I MATERIAŁY PRASOWE

WARSZAWA 9.4.2020

DESIGN RZECZY

Osiem produktów z Polski otrzymało w tym roku jedną z najważniejszych nagród w świecie designu, Red Dot Award. Do konkursu zgłoszono łącznie 6500 produktów z 60 krajów. Nagrodę otrzymało łącznie 1720, ale wyróżnienie Best of the Best - 76. W zaszczytnym gronie tych najlepszych znalazła się polska firma Acustio i jej panele akustyczne Silentum.

- Połączenie piękna z doskonałymi właściwościami akustycznymi to nasza obsesja. Każde z naszych rozwiązań i każda nasza kolekcja powstały z myślą o tym, by stać się nie tylko funkcjonalnym elementem biura, ale i zarazem jego ozdobą. Red Dot: Best of the Best potwierdza to, co mówią nam najlepsze biura projektowe, jak i sami pracownicy. Acustio to światowa ekstraklasa, jeśli chodzi o design oraz jakość – podkreśla Mateusz Gaczkowski, założyciel Acustio, jak i jeden z projektantów nagrodzonej kolekcji.

Serię Oval autorstwa Grynasz Studio, która powstała dla polskiej marki Devo, wyróżnia charakterystyczny motyw przewodni miękkiej naturalnej formy drewna zestawionej z geometrycznymi bryłami i mocnym rysunkiem elementów z metalu. Projekt został wyróżniony nie tylko Red Dot 2020, ale również nagrodami w konkursie Dobry Wzór 2019 organizowanym przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego i Must Have 2019 Łódź Design Festivalu. Meble łazienkowe Oval wyróżnia charakterystyczna dla projektantów, minimalistyczna forma. To dobrze wyważona mieszanka stylu skandynawskiego i loftowego, przykuwająca uwagę subtelnymi opływowymi kształtami. Zastosowano tu naturalne materiały: olejowane drewno oraz malowaną proszkowo stal, dzięki czemu rodzina mebli zyskała ponadczasowy charakter. To propozycja dla ceniących jakość wykonania i niebanalne połączenia. Na funkcjonalność projektu składa się również możliwość zaaranżowania różnych konfiguracji oraz wersji kolorystycznych tak, aby jak najlepiej dopasować łazienkę do użytkownika.

Czerwoną kropkę otrzymały ponadto te polskie projekty:
seria stolików kawowych Milo, proj. Lubo Majer, producent Take me Home
doniczki OXY projektu studia KABO & PYDO, producent OPEKO
• lustro Scandi DUO zaprojektowane przez Aleksandrę Gierę, Wiolettę Cielemęcką, Michała Gierę z GieraDesign
• oprawki okularowe, proj. OVVO Optics dla firmy Liw Lewant
• kolekcja Solarbraker, projektant Jarosław Markowicz, Phoenix Enterprise
• spychacz TD-16N, Liugong Dressta Machinery


Nagrodzonej kolekcja Silentum oraz założyciel Acustio, Mateusz Gaczkowski.

Stoliki kawowe Milo, proj. Lubo Majer, producent Take me Home.

Doniczki OXY projektu studia KABO & PYDO, producent OPEKO.

Spychacz TD-16N, firma Liugong Dressta Machinery ze Stalowej Woli.

Kolekcja mebli łazienkowych Oval autorstwa Grynasz Studio została niedawno wyróżniona prestiżową nagrodą Red Dot 2020. Projekt doceniono za styl, funkcjonalność, wysoką jakość wykonania oraz różnorodne możliwości aranżacji.