ORGANIZATORZY ZADOWOLENI Z 58. EDYCJI SALONE DEL MOBILE. – POTRAFIMY DZIAŁAĆ JESZCZE LEPIEJ – CIESZY SIĘ PREZES TARGÓW CLAUDIO LUTI

TEKST: TWO, ZDJĘCIA: MAREK SWOBODA

MEDIOLAN 18.4.2019

DESIGN WYDARZENIA

Najważniejsze wydarzenie w świecie designu, 58. edycja Salone del Mobile zakończyła się wysokimi wzrostami, zarówno pod względem liczby odwiedzających, jak i jakości relacji handlowych - poinformowali organizatorzy. Same targi (nie licząc tego co działo się "na mieście") odwiedziło w ciągu sześciu dni 386 236 uczestników z 181 różnych krajów. To wzrost o 12 proc. w stosunku do edycji 2017, kiedy to również odbyły się targi oświetleniowe Euroluce i biurowe Workplace.

- Zamykamy tę edycję Salone del Mobile z bardzo pozytywnym nastawieniem - powiedział prezes Salone del Mobile Claudio Luti. - Zainwestowaliśmy w jakość i po raz kolejny zademonstrowaliśmy że potrafimy działać jeszcze lepiej, ściśle współpracując z projektantami, rzemieślnikami oraz specjalistami ds. komunikacji i kultury.

Szacuje się, że co roku Milan Design Week odwiedza łącznie 800 tys. osób z całego świata a liczba meblowych premier sięga 9,5 tys. W tym roku poza targami najwięcej oglądających "zaliczyło" luksusową dzielnicę Brera, gdzie zorganizowano ponad 200 wydarzeń.

Kolejna edycja Salone del Mobile odbędzie się w Mediolanie w dniach 21-26 kwietnia 2020 roku.

Więcej: www.salonemilano.it i www.fuorisalone.it