O TAKIM MIEJSCU MARZY KAŻDY BARISTA

TEKST: JUS, ZDJĘCIA: KINGA GOŁĄBEK

KATOWICE 29.5.2018

DESIGN MIEJSCA

Showroom kawowy Caffe Prestigio w zmodernizowanym kompleksie Browaru w Katowicach-Szopienicach to najnowszy projekt pracowni Joanny Kubieniec.

Założeniem projektu było stworzenie wielofunkcyjnej przestrzeni, która będzie przekształcana w zależności od potrzeb inwestora. Podstawową funkcją jest ekspozycja ekspresów oraz akcesoriów dla baristów. Dodatkowo salon ma być miejscem organizowania szkoleń oraz warsztatów, a także miejscem spotkań dla pracowników kompleksu biurowego, w którym się znajduje. Założeniem projektowym było wprowadzenie do wnętrza mobilnych mebli, tak by mogły zmieniać swoją lokalizację, a zarazem funkcję lokalu w zależności od potrzeb. W związku z wysoką jakością produktów oferowanych w showroomie położono szczególny nacisk na detale i sposób wykończenia mebli. Geometrycznie proste bryły zyskały na atrakcyjności dzięki ryflowanym detalom oraz cienkim okładzinom z konglomeratu w dopasowanym kolorze. Całość aranżacji stanowi tło dla eksponowanych produktów.

Główną część parteru zajmują cztery boxy ekspozycyjne oraz lada z półkami. Na piętrze urządzono część biurową z miejscem spotkań z klientami. Użyte w projekcie barwy wyznaczają strefy, gdzie porusza się klient: zarówno część ekspozycyjna na parterze jak i strefa spotkań na antresoli utrzymane są w zieleniach, kontrastujących z czerwoną cegłą. Natomiast strefy przeznaczone wyłącznie dla pracowników, takie jak zaplecze socjalne oraz strefa biurowa na antresoli, wykonano w bieli. Oświetlenie na szynoprzewodach dodatkowo eksponuje walory zasobów showroomu, ciekawym akcentem jest podświetlenie boksów i lady, które nadaje meblom lekkości.

Za projekt odpowiadały: Joanna Kubieniec i Katarzyna Długosz. Więcej na: www.joannakubieniec.com