MOON: MIĘKKIE LINIE KSIĘŻYCA

MAC

4.10.2011

RZECZY

Spośród tegorocznych nowości marki Moroso warto zwrócić uwagę na Moon Chair. Jego twórca, Japończyk Tokujin Yoshioka z jednej strony inspiracji poszukał w otaczających nas zjawiskach ze świata naturalnego, z drugiej natomiast przeprowadził badania na temat sposobów w jaki użytkownicy korzystają z krzeseł.

W efekcie powstało intrygujące siedzisko, z przewiewnymi, miękkimi liniami. - Zainspirowały mnie piękno gry świateł i cieni charakterystycznych dla księżyca. Księżycowe światło jest efemeryczne, pojawia się i znika. Ten proces oddaje subtelną ekspresję wszechświata - mówi Tokujin Yoshioka.

To niemal poetyckie nawiązanie to tylko jedna strona medalu, a właściwie księżyca. Japoński projektant przystępując do pracy nad Moon Chair postanowił również zebrać informacje na temat użytkowników krzeseł i sposobów, w jaki sposób korzystają z siedzisk. Stąd Moon Chair zaprojektował w tak, aby jak najmniej ograniczać swobodę ruchów podczas użytkowania.

Moroso wprowadziło nowy projekt Japończyka do produkcji. Dostępne są w różnych wariantach, w wersji matowej bądź lakierowanej, w trzech kolorach: białym, szarym bądź czarnym. Powstały z tworzyw sztucznych.
Po raz pierwszy marka Moroso zaprezentowała Moon Chair podczas tegorocznej edycji Salone Internazionale del Mobile w Mediolanie, gdzie stało się częścią większej całości, czyli instalacji "Twilight".

Moon Chair kosztuje ok. 350 euro.

Więcej: www.moroso.it


Krzesło Moon było prezentowane we wrześniu podczas festiwalu designuw Londynie. fot. Wojciech Trzcionka

Moon Chair kosztuje ok. 350 euro. fot. Materiały prasowe

Moon to intrygujące siedzisko, z przewiewnymi, miękkimi liniami. fot. Materiały prasowe