Zapytani o swoje ulubione miejsca, które odwiedzają w Mediolanie, Tomek i Gosia Rygalik wymieniają głównie restauracje.

MEDIOLAN. ULUBIONE MIEJSCA GOSI I TOMKA RYGALIK

TEKST: ELIZA ZIEMIŃSKA, ZDJĘCIA: GOSIA RYGALIK, ELIZA ZIEMIŃSKA, MATERIAŁY PRASOWE

MEDIOLAN 3.4.2014

LUDZIE MIEJSCA STYL ŻYCIA

- Mediolan nie jest jednym z najpiękniejszych miast we Włoszech, nie można go porównywać z Florencją, czy Rzymem, ale jest to miejsce, w którym najwięcej się dzieje, jest bardzo dynamiczne i żywe - opowiada Tomek Rygalik, który już od kilkunastu lat prezentuje projekty w mieście designu (tym razem Studio Rygalik zaprezentuje swoje działania aż na pięciu wystawach w Mediolanie). - Kilka razy do roku miasto zaczyna tętnić niespotykaną energią, szczególnie podczas tygodnia mody i tygodnia designu. W tych dniach zjawiają się tu ludzie, którzy w swoich zapełnionych terminarzach zawsze znajdą czas na to wydarzenie - dodaje.

Partnerem relacji "Design Alive" z Milan Design Week 2014 jest culture.pl, organizator wystawy "Polish Job".
baner


Zapytani o swoje ulubione miejsca, które odwiedzają w Mediolanie, Tomek i Gosia Rygalik wymieniają głównie restauracje. Dlaczego tak jest? - Ponieważ przyjeżdżamy tu, żeby pracować, a nie szukać nowych trendów. Jesteśmy tu by wykonać konkretne zlecenia, dlatego właściwie nie zwiedzamy, a przecież jeść trzeba i mamy kilka wyglądających niepozornie restauracji, które odwiedzamy za każdym razem - odpowiada Gosia Rygalik. A gdzie wpadają na deser, na słynne włoskie lody? - Koniecznie przy stacji metra Cadorna - dodaje Gosia. Oto miejsca, w których Państwa Rygalik będzie można spotkać podczas Milan Design Week (8-13 kwietnia):

Dzielnica Naviglio
- Jeśli znajdujemy chwilę czasu to chętnie odwiedzamy Naviglio, dzielnicę słynącą z pięknych kanałów. Są tam małe bazary i ciekawe sklepy i można odpocząć od zgiełku wielkich ulic - poleca Gosia.

2Naviglio_Grande

Ristorante Da Oscar, Via Lazzaro Palazzi 4
- To miejsce znam jeszcze z czasów, gdy mieszkałem za rogiem w tanim hotelu. Przyjeżdżamy tu od lat na pyszną pastę z owocami morza. Właściciel zbiera pamiątki po Mussolinim, a czasem nawet kłóci się z klientami, ale oni to lubią i zawsze wracają na pyszne jedzenie. No i coraz częściej słychać tu Polaków - opowiada Tomek.

3oscar_designalve_7

Ristorante La Cantinetta, Via Pipamonti 19, www.ristorantelacantinettamilano.it
- Tu przychodzimy, gdy mamy na prawdę dobry apetyt. Pierwszy raz byliśmy tu z koleżanką z Mediolanu. Można tu zjeść pyszne mięso z grilla, a po całym dniu na targach to najlepszy sposób, by uzupełnić energię - mówi Gosia.

4lacantinetta_designalive_8

Latteria Davenia, Via Tortona 26
- Nasze ulubione miejsce z pysznymi serami, zawsze wracamy tu na mozzarellę burrata. W dodatku położone na via Tortona, w sercu tętniącej designem Zona Tortona, w pobliżu Superstudio, dlatego to idealne miejsce żeby wyskoczyć na lunch - opowiada Gosia.

5latteria_desiganlive_1

Bar Basso, Via Plinio 39, www.barbasso.com
- Kultowy bar, który choć jest położony na uboczu, każdego wieczoru odwiedzają tłumy. Kiedyś nikogo tu nie było, dziś przychodzą tu setki projektantów i ludzi związanych z projektowaniem - tłumaczy Tomek.

6barbasso_designalive_3

Muzeum Triennale, Viale Emilio Alemagna 6, www.triennale.org
- Tutaj organizowane są wystawy o wzornictwie, ideach i trendach. Można tu obejrzeć wszystkie ważne ikony designu. A potem w pobliskim parku powylegiwać się na trawie - śmieje się Gosia.

7triennale_designalive